Home / Tipy & rady / Rybářský výlet do Norska
Rybářský výlet do Norska

Rybářský výlet do Norska

Vyrazit na ryby do Norska je snem pravděpodobně každého vášnivého rybáře. Tato země je považována rybářský ráj s neopakovatelnou atmosférou. Na výběr máte z řady nádherných jezer, ale vyjet můžete na západě země i na moře. Vyrazit na takový výlet lze na vlastní pěst. Rybářský zájezd však dnes pořádají i cestovní kanceláře. Ať se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte také na správné pojištění.

Jak se rybaří v Norsku

Většina rybářů se zde věnuje přivlači nebo muškaření. Na některých tekoucích vodách je ale povoleno pouze muškaření. Výhodou je, že na moři a ve fjordech nebudete potřebovat žádnou speciální povolenku ani rybářský lístek. Pokud se ovšem rozhodnete pro lov lososů nebo mořských pstruhů je třeba zakoupit státní rybářský lístek (Fiskeravgiftskort). To je možné online za 235 NOK. Potřeba bude i v případě, že budete využívat na řekách a jezerech tažných sivenů.

Ve vnitrozemí budete potřeba povolenky na všech řekách a jezerech od revíru k revíru. Omezeny jsou časově – denní, týdenní, celoroční. Dobře si proto předem vyberte, kde chcete rybařit. Zakoupíte je od správců revíru, v místních hotelech nebo v rybářských obchodech. V Norsku také neexistují jednotné rybářské předpisy pro sladkovodní revíry. Ty se běžně liší a mohou se kdykoliv změnit. Vždy je ovšem nutné mít na sobě plovací vesty!

Pokud si budete chtít svoje úlovky přivést také domů. Je možné s sebou vzít až 20kg (pokud bydlíte v registrované rybářské chatě) a 10kg (neregistrovaná rybářská chata).

Česká stopa

Nejvíce českých rybářů jezdí do oblasti Trøndelag. Nejvíce se vyplatí vyrazit v jarních měsících březen – duben. Od toho se odvíjí celkový úspěch výpravy. V této době totiž probíhá tření tresky obecné.

Nejste-li ještě úplně zkušený rybář nebo spíše nenáročný, je možné si najmout průvodce. Ten vás detailně seznámí s nejlepšími místními vodami a také vás naučí s technikou.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*