Home / Tipy & rady / Správné ložní prádlo vám zpříjemní spánek
Správné ložní prádlo vám zpříjemní spánek

Správné ložní prádlo vám zpříjemní spánek

Přestože si to možná ani neuvědomujete, ložní prádlo významně přispívá ke kvalitě spánku, a proto se nevyplácí na něm šetřit. Je to stejné jako u oblečení. Dokážete si představit, že máte na sobě celých osm hodin špatně padnoucí oblečení, které vás navíc škrábe? V následujících řádcích vám prozradíme přednosti jednotlivých materiálů.

Svět galanterie a látek je poměrně široký, přičemž existují různé terminologie, co se materiálů týče.

Z jakých materiálů se vyrábí povlečení?

Většina materiálů, z nichž se vyrábí povlečení, spadá do kategorie s bavlnou. Jedná se o přírodní vlákno, které je prodyšné a pomáhá regulovat tělesnou teplotu. Jakousi klasikou je stoprocentní bavlna. Obrovské popularitě se jednoznačně těší krepové povlečení, které se také vyrábí z bavlny, ale ta prochází ještě úpravou. Výsledkem pak je, že se střídají hladké a zvrásněné proužky. Krepové ložní prádlo nemusíte žehlit a je příjemné na dotyk. Dávejte si však pozor, hlavní surovinou nemusí být vždy nutně bavlna, levnější alternativy jsou vyrobené z umělých materiálů, na nichž se vytváří žmolky a nejsou savé či prodyšné.

Vybrat si můžete z pestré škály barev a vzorů, ideální pak je sladit i další dekorace v místnosti s ložním prádlem.

Pokud preferujete satén, jenž je lesklý a hladký, dbejte na to, aby se jednalo o bavlněný satén. Důvodů je hned několik, nedráždí pokožku na rozdíl od polyesteru, je vhodný i pro alergiky. Stejně tak absorbuje pot a je dokonale prodyšný.

V zimních měsících vás zahřeje mikroplyšové povlečení. Bude vám připadat, jako byste usínali v obložení jemných plyšových medvídků. Mikroplyš, který se řadí do rodiny mikrovlákna, je antibakteriální. Charakteristický je hustými a krátkými vlákny s hladkou strukturou, na níž se nevytváří žmolky. Podobně jako mikroplyš působí i mikroflanel.

Kde koupit kvalitní povlečení?

Není nic jednoduššího než si objednat ložní prádlo z internetu. V daném segmentu vyniká e-shop Mikaton.cz, kde kromě povlečení zakoupíte i potřeby pro tvoření, kabelky, hračky, pohádky, různé doplňky a dekorace.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*