Home / Tipy & rady / Víte, jak chutná jedlé nádobí?
Víte, jak chutná jedlé nádobí?

Víte, jak chutná jedlé nádobí?

Ještě jste o něm neslyšeli? Pak je na čase si pořídit váš první jedlý talíř. Nebo to bude raději kelímek? Příbor? Dnes už můžete pokrm sníst se vším všudy, abyste po sobě nezanechali žádný odpad.

Jedlé nádobí nevzniklo s cílem nahradit talíře po babičce, které máte v kredenci. Je ideální spíš pro grilování s přáteli nebo obecně venkovní akce. Tam může nahradit jednorázové plastové nádobí právě tím jedlým, jež je daleko ekologičtější.

Neuklízejte, nádobí raději snězte

Také vás nebaví uklízet po večerním grilování s přáteli? A teď si představte, kolik práce s úklidem je po velkých akcích. Ne všichni jednorázové nádobí a příbory vyhodí do odpadkového koše, spousta plastového materiálu se po akci válí všude možně na zemi a někdo ho musí uklidit.

Jedlé talíře, kelímky a příbory tuto nepříjemnou povinnost odstraňují. Každý návštěvník si po sobě uklidí sám tím, že všechno sní.

Z čeho se vyrábí jedlé nádobí?

Z jablečných vláken a pšeničných otrub, z ovesných otrub, pšeničné mouky i cukru. Jde o ingredience vhodné také pro vegany a vegetariány, proto si nemusíte dělat starosti s rozdílnými stravovacími návyky návštěvníků.

Pšeničné otruby nebo jablečná vlákna navíc vznikají jako vedlejší produkt při výrobě něčeho jiného, takže jedlé nádobí je ekologické i z tohoto hlediska – využije materiál, který by se jinak vyhodil. A chuť? Tu už si budete muset vyzkoušet sami. Kelímek vám možná zachutná jako sušenka, talíř zase jako celozrnný chléb. Špatné chutě to rozhodně nejsou.

Vybavte se kompletně jedlým nádobím

Talíři a kelímky vše teprve začíná. Pořídit se dají také jedlá brčka, jedlé lžičky, nebo dokonce sushi hůlky. Jedlé může být i míchátko na kávu či do koktejlu. Není tedy problém vybavit se kompletně jedlým nádobím. O drahou záležitost rovněž nejde. Samozřejmě je jedlé nádobí dražší než jednorázové plastové, ale těch pár korun si do naší přírody nejspíš můžete dovolit investovat. Nehledě na to, že jedlým nádobím jistě zaujmete strávníky.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*