Home / Zajimavosti / Jak vybrat urnu? Záleží na místě uložení a dalších aspektech
Jak vybrat urnu? Záleží na místě uložení a dalších aspektech
DCF 1.0

Jak vybrat urnu? Záleží na místě uložení a dalších aspektech

Smrt se nevyhne nikomu. Jestliže umřel někdo z vašich blízkých a vy jste si vzali na starost vše kolem pohřbu a uložení ostatků, možná vám přijdou vhod základní informace o tom, jakým způsobem vybrat vhodnou urnu.

Místo ukládání urny

Existuje hned několik možností, jak se dá naložit s urnou. Často si ji lidé nechávají doma. V tom případě nestačí nějaká laciná kovová schránka na urny. Pokud počítáte s tím, že urnu budete mít neustále někde na očích, vybrat by se měla pohřební urna, jež má určité umělecké prvky a působí alespoň trochu honosně.

Pro umístění do rodinného hrobu naopak stačí volit jednoduché urny na hrob bez větších dekorací, stejně totiž budou uložené v zemi, takže je nikdo neuvidí.

Alternativu představují urny, jež jsou na náhrobních deskách. Zde je zapotřebí myslet hlavně na to, že musejí být z odolných materiálů, případně se dají použít speciální obaly na urny, které zajistí jejich dlouhou životnost. Na náhrobní desku se hodí kupříkladu vysoce kvalitní pohřební urna z mědi či kamene. Nepoškodí ji ani trvalejší kontakt s vlhkostí, sluneční paprsky a další klimatické jevy.

Zařízení pohřbu a prodej uren

Urny na hrob i do domu, schránky a obaly na urny si můžete pořídit u společnosti Pieta Plzeň s.r.o., jež jinak nabízí komplexní pohřební služby. Detailní informace o možnosti nákupu mnoha variant uren najdete na webových stránkách www.pietaplzen.cz. V nabídce nechybí luxusní urny z kamene, keramiky, kovu a dalších materiálů, takže rozhodně budete mít z čeho vybírat.

Záležitosti kolem pohřbu samozřejmě pro nikoho nejsou příjemné, ale alespoň nemusíte mít tolik starostí, pokud víte, na koho se obrátit se zařizováním pohřbu a všech potřebných věcí, k nimž se řadí právě i zajištění odpovídající pohřební urny.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*