Home / Návody / Trápí vás problémy s erekcí? Tohle byste měli vědět
Trápí vás problémy s erekcí? Tohle byste měli vědět

Trápí vás problémy s erekcí? Tohle byste měli vědět

Není spravedlivé tvrdit, že všichni muži myslí jen na to jedno. Minimálně když bojují s erektilní dysfunkcí, myšlení na sex je pro ně spíš znepokojující než úžasné. A protože mají svou chlapskou hrdost a ješitnost, stydí se o svém problému mluvit. Pokud to trápí i vás, pojďte si aspoň něco anonymně přečíst.

Už mnoho průzkumů prokázalo, že se svým problémem nejste sami. Podle některých údajů trpí nějakým druhem erektilní dysfunkce až 52 % mužů ve věku 40 – 70 let. Možná zajímavější je, že potíže zažívají i daleko mladší. Každá čtvrtá nová diagnóza se vyskytuje u mužů ve věku do 40 let.

Může to být psychický problém, ale i upozornění na zdravotní potíže

Jít s tímto problémem k lékaři vyžaduje hodně odvahy. Muži, co ji najdou, si obvykle představují, že dojdou k doktorovi, ten jim řekne, z čeho to je a jak to léčit, a bude hotovo. Jenže ne vždy to funguje tak jednoduše. Častým viníkem je nízká hladina testosteronu, ale taky může být něco špatně s fyziologií vašeho těla. Velmi často ovlivňuje schopnost dosáhnout erekce duševní stav. Úzkost je čím dál horší, protože kdykoliv má dojít na sex, muž se už dopředu strachuje, že to zase nepůjde. V takovém případě je lepší než lékař přímo terapeut.

Jenže k erektilní dysfunkci může vést také řada vážnějších zdravotních problémů. Silnou vazbu mají poruchy erekce hlavně s cukrovkou, infarktem a dalšími kardiovaskulárními potížemi. Není tedy úplně od věci svůj problém řešit s lékařem a absolvovat vyšetření.

Někdy to může odeznít samo, ale je hloupé na to čekat, když je tolik možností, jakými se problémů s erekcí můžete zbavit. V mnoha případech pomůže změna životního stylu (omezit kouření, jíst zdravě, zvýšit pohyb). Zřejmě tušíte, že existují různé volně prodejné doplňky stravy – třeba Kamagra, která je levnější a stejně účinnou náhradou Viagry. Dají se objednat z internetu a přijdou vám v pěkně zabaleném balíčku, takže nikdo nebude vědět, o co jde. Poslední možností, která stojí za zmínku, jsou mužské čípky a injekce. Nejpříjemnější variantou však zůstávají prášky.

Ničeho se nebojte. Někomu nestojí, jiný se udělá příliš brzy. Problémy v posteli jsou s přibývajícím věkem naprosto normální.

About angelo