Home / Styl / Na osvětlení záleží. V dětském pokoji dvojnásob!

Na osvětlení záleží. V dětském pokoji dvojnásob!

Pustili jste se do zařizování nového dětského pokoje? V tom případě si ze všeho nejdříve uvědomte, že potřeby dětí se od potřeb nás dospělých liší. Dětský pokoj musí být ještě útulnější než ostatní místnosti a děti se v něm musí cítit bezpečně. Podstatnou roli hraje vhodně zvolené osvětlení, a to nejen centrální svítidlo, které osvětluje celý pokoj, ale také doplňkové zdroje světla – dekorativní lampy a lampičky. Jak si správně počínat při výběru, vám prozradíme v tomto článku.

Sáhněte po svítidlech, které jsou určená pro děti

Zatímco v dávné minulosti nebyl tak široký výběr svítidel a museli jsme se spokojit s „univerzálním“ osvětlením, dnes je situace úplně jiná. Prodejci nabízí neuvěřitelné množství krásných dětských svítidel určených do dětského pokoje. Z ryze funkčního vybavení se stal žádaný doplněk, čehož jsou si výrobci vědomi. Proto jsou k dostání nejrůznější motivy pohádkových hrdinů, na které děti nedají dopustit.

Chcete-li svým ratolestem udělat radost, vybírejte svítidla s ohledem na pěkný design. Na druhou stranu zvolte takové designové provedení, které je funkční a bezpečné. Motivy centrálního svítidla by neměly příliš stínit zdroji světla.

Krásná dětská svítidla vyrábí firma Eglo. Pro kluky je je jako stvořený lustr s autíčky, pro holky zase svítidlo s květy. Za pozornost však stojí také hravá nástěnná svítidla ve tvaru květu nebo včely. Nabídka rakouského výrobce je mnohem větší a vy si ji můžete prohlédnout u specializovaného prodejce Profisvitidla.cz.

Hodí se do dětského pokoje LED diody?

Příznivce moderních technologií jistě napadne, jestli se do dětského pokoje hodí i svítidla s LED diodami. Odpověď zní ano – výrobci na trend reagují a sortiment výrobků určených pro malé spotřebitele průběžně rozšiřují. Nahrává jim i skutečnost, že nové diody umí produkovat světlo v plném barevném spektru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo