Home / Finance / Zlato jako investice
Zlato jako investice

Zlato jako investice

Už od pradávna naše předky fascinoval zlatý kov. Svou náročnou dostupností a specifickými vlastnostmi se stal v průběhu tisíciletí stabilní hodnotou, která vyjadřuje určitý status. Ten, kdo vlastní zlato, je úspěšný člověk s perspektivní budoucností. A navíc se zlato tak krásně třpytí!

Proč investovat?

V současné době, kdy se svět pomalu zotavuje z nepředvídatelného a citelného zásahu pandemie do fungování ekonomiky, musíme být připraveni na jistou míru inflace, která se nevyhne ani České republice. Ceny komodit porostou, což bohužel znamená zdražení spotřebního zboží, které zároveň díky přetrhaným exportním cestám bude hůře dostupné. Všichni tak budeme mít hlouběji do kapsy. Abychom alespoň trochu svoje úspory ochránili před inflací, nabízí se jediné řešení: investovat je.

Proč zlato?

Investovat můžeme do různých oblastí, určitě už každý slyšel o výnosnosti nemovitostí. Jenomže abyste si pořídili nemovitost, musíte mít vysoký vstupní kapitál. V případě zlata však lze investovat i mnohem menší částky, a to opakovaně podle finanční situace investora. Zlato je snadno skladovatelné, přenosné a v případě potřeby se dá rychle prodat. Nejlepší volbou je tedy investiční zlato.

Kde ho vzít a nekrást?

Nemusíme prosívat písek na Vltavě či kopat do skal, existuje jednodušší cesta přes specializovaného prodejce investičního zlata sídlícího v Obecním domě v Praze. Tam můžete získat zlato v podobě mincí nebo investičních cihliček. Cena je zde stále aktuální, mění se každý den. Pro investory je také lákadlem fakt, že investiční zlato je osvobozeno od DPH, což je velkou výhodou oproti nemovitostem. Zkuste si zjistit u tohoto prodejce víc a buďte připraveni nakoupit či prodat zlato podle okamžité finanční situace.

Kde vzít jistotu?

Abychom si mohli být jisti, že nakupujeme či prodáváme zlato za aktuální správnou cenu, musíme věnovat trochu času průzkumu na internetu. Nejjednodušší je zadat si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a pak už jenom porovnávat nabídky různých firem na trhu. Z tohoto srovnání vychází nejlépe tradiční prodejce z Obecního domu v Praze, který dováží a prodává zlaté mince i cihličky té nejvyšší kvality.

Zabezpečení svých blízkých

Zlato nemusí být jen investice. Můžete zároveň zabezpečit své blízké dárkem trvalé hodnoty v podobě zlatých mincí či pamětních medailí, které vyjádří vaši lásku a zároveň vašim milovaným přidají zajištění do budoucna. A to je v současné době k nezaplacení!

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*