Home / Tipy & rady / Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 1
Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 1

Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 1

Chia semínka jsou poslední dobou velkým hitem. Hovoří o nich všichni, všichni je masivně začínají jíst, protože jsou údajně plné živin, mohou být pro tělo i zdraví velkým přínosem. Lidé je přidávají do jogurtů, těsta, jídla a podobně. Ač jej mnozí nazývají jako superpotravinu, ne všichni vědí, proč vlastně chia semínka jíst, proč je dostávat pravidelně do těla.

Síla chia semínek

Podle mnohých odborníků patří mezi nejzdravější potraviny na planetě. Disponují velkou spoustou živin, které jsou pro lidské zdraví prospěšné. Pomáhají tělu, ale třeba také vašemu mozku. Kde všude mohou chia semínka pomoci? A co všechno do vašeho těla pomohu přinést? V čem všem pomáhají a proč jsou tedy tak výborné, že na ně všichni pějí jen samé ódy? To se můžete dozvědět v následujících řádcích.

Pomáhají snižovat rizika srdečních nemocí

Jen tak pro představu, losos obsahuje velkou spoustu omega-3 mastných kyselin, je tedy pro tělo prospěšný. Ovšem chia semínka obsahují omega-3 mastných kyselin mnohem víc, dokonce osmkrát víc než losos. Umějí velmi účinně bojovat s kardiovaskulárním onemocněním, mohou být výbornými pomocníky v prevenci.

Zdroj železa a vápníku

Tělo pro své zdraví potřebuje železo, zejména pak ženy potřebují dostatečný příjem železa, protože právě u nich může docházet k nedostatku, čímž dochází k vyčerpání nebo otupělosti. Na železo zabírá špenát, ale chia semínka obsahují třikrát víc železa. Podobně je to s vápníkem, pro správné a silné kosti a zuby potřebujete vápník a chia semínka, která obsahují šestkrát víc vápníku než mléko.

Spousta antioxidantů

Při konzumaci chia semínek dostáváte do těla pořádnou dávku antioxidantů. Borůvky jsou skvělým pomocníkem, jak do těla dostat antioxidanty, ovšem chia semínka jsou v tomto ohledu lepšími pomocníky, obsahují jich daleko víc, než borůvky.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*