Home / Tipy & rady / Produktivní ráno – jak na to? 1
Produktivní ráno – jak na to? 1

Produktivní ráno – jak na to? 1

Probouzíte se ráno co ráno a vstáváte už s odporem. Nechce se vám vstávat, raději byste se ještě otočili a na pár hodin usnuli, přestože jste šli večer spát celkem brzo. Vaše ráno tak bude unavené, ospalé. Budete nervózní, naštvaní, budou mít problémy po celý den, budou bez energie. Přitom každé ráno může být úspěšné, můžete si jej řídit tak, jak vy sami chcete. Chcete, aby vaše ráno bylo produktivní?

Produktivní ráno začíná brzy

Spousta úspěšných lidí tvrdí, že jejich ráno začíná brzy, vše si pečlivě rozvrhnou a díky tomu vše vychází tak, jak má. S dobrým ránem budete mít den značně delší, stihnete daleko víc věcí a vše bude šlapat. Chaos, stres, nervozita a žádný systém se na vás mohou nepříjemně podepsat. Jak tedy nastartovat produktivní ráno?

Zaměřte se na svou energii

Jsou věci, které by se měly provádět v určité době. Funguje to tak i ve škole, předměty jako jazyk, matematika nebo cizí jazyk by neměly být plánovány na první či poslední hodiny, aby se na ně žáci mohli soustředit. Vy také v rámci práce víte, že první hodinu děláte rutinní věci a pokud jste kreativní, daří se vám lépe odpoledne. Sledujte sebe a své pochody a podle toho plánujte den.

Připravte se dopředu

Večer vám stačí pár minut, kdy si rozvrhnete, co budete následující den dělat. Připravíte si všechny podklady, ráno si můžete nachystat oblečení, na kuchyňskou linku svůj hrníček s kávou, talířek nebo krabici s oblíbenými vločkami. Tyto drobnosti vám mohou zpříjemnit vaše ráno a trochu jej odlehčit.

Vše důležité odsuňte na poledne

Přišel vám důležitý e-mail, máte na něco důležitého odpovědět? Pokud to děláte ihned, často můžete chybovat, často uděláte chyby, které běžně, když si vše promyslíte, neděláte. Neodpovídejte na e-mail nebo nabídku hned ráno, ale počkejte do doby oběda. To se vám totiž myšlenky rozleží a vy budete moci lépe odpovědět.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*