Home / Tipy & rady / Co potřebujete pro podnikání odkudkoliv? Vzdálenou kancelář!

Co potřebujete pro podnikání odkudkoliv? Vzdálenou kancelář!

Lidé dnes vyhledávají svobodu daleko více než dříve ve všech možných oblastech. Chtějí cestovat, chvíli žít tady, pak zase támhle. Osmihodinová pracovní doba je svazuje a nejraději by ani nechodili do kanceláře. A proč ne? Každý by měl žít tak, jak mu vyhovuje, a proč nevyužít toho, co dnešní moderní technologie nabízí?

Chodit každý den do kanceláře a sedět tam 8 hodin už rozhodně není nutné. Jsou sice pozice, u kterých prostě není možné pracovat vzdáleně, ale na druhou stranu přibývá takových, jež to umožňují. K mnohým zaměstnáním vám stačí počítač a připojení k internetu. Je-li to i váš případ, není důvod nezařídit si kancelář v cloudu.

K firemním datům a programům se dostanete odkudkoliv

Ti, co uvažují o zrušení fyzické kanceláře, nejčastěji přemýšlí, jak se domluví s kolegy a kde budou vlastně uchovávat firemní data. V kanceláři je většinou přístup k nějakému firemnímu serveru a s kolegy si prostě můžete jít posedět do zasedačky. Jak to vyřešit, když bude každý jinde?

Za prvé nikdo neříká, že se nemůžete občas sejít. Když bude potřeba vyřešit něco důležitého, zajdete si posedět do kavárny nebo si pronajmete zasedací místnost. Na pár hodin vás vyjde na několik stovek.

A ta data? Když máte připojení k internetu, máte všechno. Své soubory si můžete ukládat do cloudu či na server, kam budou mít přístup všichni kolegové. Lze to vyřešit i s pomocí různých zdarma dostupných služeb, avšak existují i speciální nástroje určené vyloženě k tomuto. Jedním z nich je iPodnik.

Účetnictví, dokumenty, kalendář, úkoly – všechno máte pohromadě

Hostovaná služba iPodnik je vlastně všechno, co ke svému podnikání online potřebujete. Zahrnuje totiž veškeré nástroje, které k běžné pracovní činnosti využijete. Nabízí exchange online, tedy Microsoft Office 365, správu kalendářů, e-mailů a úkolů, zálohované cloudové úložiště pro vaše soubory, ale také daňové účetnictví online. Integruje totiž účetní systém Pohoda.

Díky tomu všemu vám odpadne spousta starostí. Představte si, že budete mít k veškerým pracovním datům přístup odkudkoliv. Budou zabezpečená a zálohovaná. Účetnictví bude odpovídat aktuální legislativě. A aktualizace? Vždy budete pracovat s nejnovějšími nástroji.

iPodnik je uživatelsky přívětivý

Bojíte se, že bude složité, než se zase naučíte pracovat s novým systémem? Nikoliv. Pracovat s iPodnikem je jednoduché, navíc mají na webu spoustu zpracovaných videonávodů, které vás naučí všechno potřebné. Mimochodem web iPodniku vyhrál v soutěži WebTop100 ocenění za nejlepší web v oblasti IT. Je vytvořen skutečně přehledně.

A co cena? Měsíční náklady se pohybují kolem dvou tisíc korun. Víte ale, kolik by vás stál pronájem kanceláře, správa serveru, spotřeba elektrické energie a softwarové licence? Hostovaná služba iPodnik vám rozhodně uspoří.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*