Home / Tipy & rady / Kadeřnické potřeby, bez nichž se žádný salon neobejde
Kadeřnické potřeby, bez nichž se žádný salon neobejde

Kadeřnické potřeby, bez nichž se žádný salon neobejde

Pokud se chystáte otevřít vlastní kadeřnictví, je třeba ho zařídit tak, aby se vám zde nejen dobře pracovalo, ale též aby se v něm vaši klienti cítili příjemně. Proto je nutné myslet jak na kadeřnické potřeby a vlasovou kosmetiku, tak na nábytek a dekorace.

Jaké zvolit vybavení?

Základem pro zařizování kadeřnického salonu je propracovaný plán, v němž bude perfektně rozvrhnuto jednotlivé vybavení. Vyhnete se tak situaci, kdy nebudou ručníky umístěny u mycího boxu, nýbrž na druhé straně místnosti. Pokud budete mít vše pěkně při ruce, jednotlivé úkony na sebe budou plynule navazovat a nebude docházet k časovým prostojům. Kromě kadeřnických umyvadel patří k nezbytnému zařízení kadeřnictví rovněž výškově nastavitelné židle, zrcadla, pojízdné stolky, úložné boxy a skříně. Zpříjemněte svým klientům čekání, než na ně vyjde řada, a posaďte je na pohovku do útulného koutku, v němž si mohou například vypít kávu.

Věnujte pozornost kosmetické a vlasové péči

Nyní přichází na řadu to nejdůležitější. Tím jsou kadeřnické potřeby. Řeč je o vlasové kosmetice, stylingových přípravcích, nůžkách, skřipcích, hřebenech, fénech, žehličkách na vlasy atd. Pro dokonalý sestřih vlasů a vousů budete potřebovat profesionální kadeřnické nůžky a břitvy. Během stříhání je vhodné si vlasy přichytit. K tomu vám dobře poslouží nejrůznější skřipce, spony a klipsy. Samotnou kategorií je barvení a melírování vlasů, k čemuž je třeba řada nezbytností. Samozřejmostí jsou prvotřídní barvy na vlasy se šetrným složením, dále štětce, rukavice, misky na barvu a profi alobal. Abyste klienty od barvy neušpinili, či jim nepadaly ustřižené vlasy za krk, nezapomeňte na límce na stříhání nebo pláštěnky. Finále úpravy vlasů patří foukání. Nadýchaného účesu dosáhnete použitím kulatých hřebenů nejrůznějších velikostí.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*