Že své děti musíme chránit a odstraňovat z jejich bezprostředního okolí nebezpečí, to máme všichni vrozené. Ve shonu všedních dnů však máme tendence zapomínat a opomíjet některé nástrahy, které mohou našim dětem ublížit. Na co všechno bychom při zařizování dětského pokoje měli dbát?
Děti jsou neposedné, hravé, zvídavé a rády zkouší nové, nebo ještě lépe zakázané věci. Člověk ale na ně nesmí pořád křičet a musí je nechat vyhrát si. Jak jim připravit prostředí tak, aby si neublížily, ale zároveň aby nebyly úplně izolované?
Posuvné dveře
Menší děti, které si zvykají na vlastní pokoj, by měly mít neustále otevřené dveře, aby tak mohly být v kontaktu s rodiči – a naopak i rodiče s nimi. Vyhněte se výběru prosklených dveří a raději zavrhněte i klasické dveře, pokud nemohou v otevřené poloze zůstat tak, aby netrčely nikde v prostoru, nepřekážely a nemohly případně poranit dítě.
Investovat se vyplatí do posuvných dveří, které se navíc nedají žádným způsobem zamknout a kdykoliv je můžete vyměnit.
Měkký koberec
Děti si rády hrají na zemi, kde je nejvíc místa, proto by v dětském pokoji určitě měl být koberec. Ne ale ledajaký – syntetické koberce, ty nejčastější, mohou způsobovat odření kolen a dlaní, pokud si na nich děti hrají příliš dlouho a neopatrně.
Raději pořiďte nějaký měkký koberec nebo podložky, na nichž může dítě trávit bezpečně svůj čas.
Přišroubovat!
Možná se vám to zdá radikální, šroubovat nábytek do zdí, pravdou ale je, že tím můžete předejít mnohým neštěstím. Děti rády lezou po skříních, policích a jiných kusech nábytku a pokud se jedná o nějaký velký a těžký kus, jehož těžiště by přítomnost dítěte mohla poznamenat, může se stát, že předmět spadne, v tom horším případě přímo na dítě.
Co dál? Zaslepte elektrické zásuvky, rozmístěte po pokoji noční světýlka a opatřete ostré hrany nábytku bezpečnostními kryty.