Kegelovy cviky byly představeny v roce 1948 a od té doby jsou stále oblíbenější v celém světě nejen u žen, ale i u mužů. Co s nimi lze posílit, k čemu vedou a jak by správně mělo probíhat cvičení?
Se speciálními cviky na posílení a zpevnění svalstva pánevního dna přišel v roce 1948 americký gynekolog Arnold Kegel, po kterém byly také pojmenovány. Pomocí těchto cviků lze posílit a také zpevnit svaly v oblasti pochvy, močové trubice i konečníku (čili svaly pánevního dna). Procvičovat ovšem mohou také muži! Samotné cviky spočívají ve speciálním zatínání svalstva.
K čemu jsou Kegelovy cviky?
Procvičování svalů v oblasti pánevního dna pomocí Kegelových cviků vede u žen ke zvýšení vzrušivosti a s tím spojené vaginální lubrikace. Ženy mohou taktéž snadněji dosáhnout orgasmu. Cviky pomáhají i při potížích s močovou inkontinencí. Jak jsme ovšem zmiňovali již na začátku, mohou tyto cviky vyzkoušet i muži, u kterých je dosaženo větší erekce a možnosti oddálení ejakulace.
Kegelovy cviky mohou pomoci i při problémech s močením a při diagnostikování tzv. hyperaktivního močového měchýře. Stahováním pánevního dna totiž dochází ke zpevňování svalů kolem močového měchýře a tím samozřejmě i k prodloužení doby, po kterou je postižený člověk schopen udržet a zadržet moč. Cviky by měl doporučit lékař a stejně tak poradit se správným cvičením.
TIP: Testosteronové injekce jsou zaručeným způsobem zvýšení hladiny testosteronu
Jak je svaly zpevňovat?
Kegelovy cviky je možné nacvičovat při močení, kdy zatínáte svalstvo pro udržení moči a následně jej zase povolujete, ale i mimo něj. Pokud chcete cvičit opravdu důsledně, věnujte se Kegelovým cviků třikrát denně a to v intervalu třiceti až čtyřiceti stahů. Ze začátku ovšem nic nepřehánějte a délku stahů prodlužujte pomalu a postupně. Způsobů, jak cvičit Kegelovy cviky je ale mnohem více a záleží pouze na vás, které zvolíte.