Home / Internet / Co očekávat od SEO konzultanta?

Co očekávat od SEO konzultanta?

Termín optimalizace pro vyhledávače, nebo SEO, se poprvé objevil kolem roku 1997. I o dvě desetiletí později ovšem zůstává stále tak trochu zahalený tajemstvím – přinejmenším průměrný majitel e-shopu, webového magazínu či jiných stránek ho tak vidí. Pravda je ale jiná. SEO není žádné kouzlo, je to prostě jen taktika, jak přesvědčit vyhledávače, aby váš web zařadily na první místa.

Co byste v offline světě považovali za důkaz toho, že je firma spolehlivá? Nejspíš zkušenosti, doporučení ostatních, osvědčení zaměstnanců o různých dosažených úspěších apod. Vyhledávače mají podobné metriky. Pokud se v nich nevyznáte, není potřeba si přidělávat starosti, prostě si najměte SEO odborníka. Co od něj můžete očekávat?

Nemějte přehnaná očekávání

SEO – optimalizace pro vyhledávače je dlouhodobá záležitost. To vám potvrdí každý odborník. Jestli přijdete za konzultantem s tím, že se chcete během příštího čtvrt roku dostat na první pozici, bude vám muset šetrně vysvětlit, jak nereálná představa to je.

První místo ve výsledcích vyhledávání je sice vrcholným cílem, ať už máte jakýkoliv web, ale ne vždy se ho podaří dosáhnout. Je rozdíl, zda se optimalizuje stránka, která má unikátní obsah a nízkou konkurenci, nebo například web pražského zubaře, jichž je spousta.

Někteří odborníci vám dají záruku

Jak již bylo řečeno, míra úspěšnosti se při SEO hodně odráží od toho, o jaký web vůbec jde. Přesto existují odborníci, již si jsou svými schopnostmi tak jistí, že mohou zákazníkům nabídnout určité záruky. Tým SEO Consult garantuje zvýšení návštěvnosti a jejich zákazníci platí až za prokazatelné výsledky. Sami ovšem dodávají, že účinná optimalizace pro vyhledávače vyžaduje dlouhodobější spolupráci, aspoň 4 – 6 měsíců. Ceny se pohybují v řádech několika tisíců korun v závislosti na velikosti projektu. Přesnou částku říct nelze, tu vám poví až po analýze. A právě analýza je rozhodujícím faktorem, podle nějž byste se měli rozhodovat. Pokud vám SEO konzultant vše vysvětlí a poví vám, kde má váš web největší mouchy i co s tím hodlá dělat, jste na nejlepší cestě váš web společnými silami někam dotáhnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo