Home / Nezařazené / Co umí moderní rychlovarná konvice?
Co umí moderní rychlovarná konvice?
By: hobvias sudoneighm

Co umí moderní rychlovarná konvice?

Rychlovarné konvice už dávno nejsou jen obyčejnými plastovými nádobami s tepelným tělískem, technologický vývoj jde dopředu. Za svojí existenci zažily zajímavý vývoj a uživatelé si mohou koupit modely, které dokáží svými funkcemi a možnostmi ohromit. Pokud se trápíte s levnou konvicí, která krátce po skončení záruky vypověděla svojí službu, možná je nejvyšší čas zvážit investici do nové.

Většina lidí odmítá investovat do rychlovarných konvicí více, než několik stovek korun. Takové rychlovarné konvice však dokáží jen ohřát vodu a mají krátkou životnost. Ta je stanovena i samotnými výrobci, aby si spotřebitelé krátce po záruce museli koupit konvici novou. Kvalita je zde velmi závislá na ceně a samotný uživatel zjistí, že ho dražší konvice může překvapit nejen životností, ale i svými funkcemi, na které se podíváme detailně.

Regulovatelná teplota vody

Levné konvice disponují indikátorem, který konvici vypne v momentě, kdy teplota vody překročí bod varu. Moderní konvice již disponují možností nastavit si teplotu vody, jaké má konvice dosáhnout. Lze si tak pohodlně připravit vodu o požadované teplotě. Nižší teplota je žádaná například u zelených čajů, ale i pro řadu domácích činností.

Teplota konvice a rychlost ohřevu

Každému se může stát, že se spálí o tělo konvice, kvalitní modely již disponují izolovaným tělem a ačkoliv v nich je vroucí voda, jejich tělo je chladné a zamezí kontaktu s horkými částmi konvice. Uživatel by měl sledovat i rychlost ohřevu, při pravidelném používání dokáží rychlé konvice ušetřit za celý rok mnoho času.

Signalizace

Ohřátí vody není okamžitý proces ani u moderních konvic, a proto se během vaření vody často pouštíme do dalších činností. Signalizace zhasnutím nebo rozsvícením kontrolky není často dostatečně zřetelná, a proto je vhodné vybrat model disponující zvukovým signálem, který uslyšíme i z jiné místnosti.

Udržení teploty

Při častém vaření vody se může i z konvice stát přístroj, který se výrazně podílí na účtu za elektřinu, u konvic je proto vhodné sledovat funkci “Keep Warm“, která zajistí, že voda vydrží dlouho horká, aniž by rychle vychladla.

Tvar těla a materiál

Nejkvalitnější modely disponují tělem z ušlechtilé nerezové oceli, ta sice není podmínkou, ale zajistí snadnou údržbu a elegantní vzhled. Tvar těl by měl být ergonomický, aby šlo s konvicí snadno manipulovat jednou rukou. U kvalitních modelů je samozřejmostí snadné zalití nápoje, aniž by voda ukapávala kolem. Může se to zdát jako maličkost, ale řada levných modelů toto nezajistí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*