Home / Tipy & rady / Domácí zdravotní péče jako nedílná součást našeho zdravotnictví
Domácí zdravotní péče jako nedílná součást našeho zdravotnictví

Domácí zdravotní péče jako nedílná součást našeho zdravotnictví

Důležitost domácí zdravotní péče, a také vůbec povědomí o tomto způsobu léčby, stoupla i díky pandemii koronaviru. Nejen, že se lidé chtěli vyhnout návštěvě nemocničního zařízení, ale také v nemocnicích byli rádi za každé volné lůžko. I v běžném stavu bez pandemie má ale domácí zdravotní péče svoje opodstatnění. Pohodlí a komfort domácího prostředí, psychická pohoda pacienta, individualizace péče a snížení rizika infekcí jsou těmi základními benefity.

Domácí zdravotní péče se samozřejmě v průběhu času vyvíjí. Služby agentur jsou mnohem dostupnější po celém území ČR a vybrané agentury zajišťují i péči intenzivní, tedy velmi náročné zdravotnické úkony. Specializované agentury mají ve svých týmech lékaře a sestry se specializací a jsou tak schopny pacientům poskytnout například domácí parenterální výživu,  domácí umělou plicní ventilaci nebo domácí hemodialýzu.

O tom, jestli je domácí zdravotní péče pro pacienta vhodná a žádoucí, rozhoduje ošetřující lékař. Ten nejlépe zná všechny souvislosti a aktuální stav pacienta, závažnosti jeho onemocnění či poúrazového stavu. Pokud lékař tuto péči doporučí a předepíše, je plně hrazena z klasického zdravotního pojištění. Co však mnoho lidí stále ještě neví, že domácí zdravotní péče není určena výhradně seniorům. Na věku zde opravdu nezáleží. Jsou agentury, které se postarají o miminka, děti i dospělé v jakémkoli věku.

Naprostou špičkou v ČR je určitě agentura ProCare Medical. Jejich cílem je to, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma. V jejich týmech najdete specializované lékaře i zdravotní sestry, zajišťují i parenterální výživu, domácí hemodialýzu i domácí umělou plicní ventilaci. Jejich pobočky naleznete již v osmi krajích po celé ČR, ale po domluvě se zdravotní pojišťovnou zajistí péči na celém území naší republiky. Pro usnadnění péče nabízejí i převozy plně vybavenou sanitou. Pacienta odvezou na vyšetření, na kontrolu nebo na rehabilitaci, jak je zapotřebí. Doprovodí jej a zase odvezou zpět domů. Více informací naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*