Home / Tipy & rady / Egypt – dovolená s vůní exotiky

Egypt – dovolená s vůní exotiky

Rádi byste vyzkoušeli, jak chutná dovolená v Egyptu? Bez pochyby vsázíte na skvělou kartu. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe. Nejznámější řekou je mohutný Nil. Západním sousedem je Libye, jižní hranici sdílí Egypt se Súdánem a severovýchodní s Izraelem. Zájezdy do Egypta jsou situovány u Středozemního a Rudého moře. Nesmíme zapomenout na perly zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Sluníčko, koupání a dotek historie

Pokud se vydáte na dovolenou do Egypta, čekají vás příjemné dny strávené na sluníčku u moře. Na severním pobřeží Středozemního moře se můžete těšit na horká suchá léta, u Rudého moře se červencové teploty pohybují kolem 34 stupňů Celsia. Mezi nejoblíbenější egyptská letoviska patří Hurghada. Tato oblast je jako stvořená pro koupání a vodní sporty. Potápění v Rudém moři hraje prim. Za zmínku stojí Šarm aš-Šajch ležící na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. Počítejte s lenošením na písečných kobercích a prohlídkou korálových útesů. V národním parku Ras Mohamed oceníte dokonalé podmínky pro potápění. Taba uhrane divotvorným podmořským životem, korálovými útesy i krásnými plážemi. Dovolená Egypt nikdy nezklame.

Prastaré památky okouzlí

Zájezdy do Egypta lidé uskutečňují za památkami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Stará část Káhiry je proslulá svými mešitami, mansardami, kašnami, ale také lázněmi. Memfis s nekropolemi ohromí pyramidami, hrobkami ve skále i chrámy. Není divu, že je toto místo divem světa. Kroky turistů vedou do Wadi Al-Hitan, Velrybího údolí. Skutečnými drahokamy jsou Abu Mena, staré křesťanské poutní místo, Théby s nekropolí, Abu Simbel i klášter sv. Kateřiny. Máte li spadeno na dovolenou v Egyptě, mrkněte se na zájezdy od NewTravel. cz. Ihned vás osloví přehlednost a jednoduchost výběru.

About angelo