Home / Zdraví / Esenciální oleje a jejich vliv na zdraví
Esenciální oleje a jejich vliv na zdraví

Esenciální oleje a jejich vliv na zdraví

Esenciální oleje známe snad všichni a jejich účinky také. Nejenže provoní celý váš byt či dům, ale také dodávají příjemné pocity, navozují atmosféru, která vám pohladí a to nejen po duši. Esenciální oleje tedy mají svůj nezpochybnitelný a blahodárný vliv.

Esenciální oleje a jejich vliv na zdravíSkvěle se hodí pro uvolnění, pro navození příjemné atmosféry a podobně. Existuje však nějaká možnost, že by esenciální oleje měly určitý vliv na naše zdraví? Lze s jejich pomocí ulevit našemu tělu a podpořit tak naše zdraví? O vlivu esenciálních olejů a naše zdraví se dočtete v následujících řádcích.

Léčba pomocí aromaterapie

Esenciální oleje se nejčastěji využívají při aromaterapii. Ta se hojně využívala v čínské medicíně. Jde o metodu, kdy se využívají esenciální oleje, které jsou extrakty nejrůznějších bylin a rostlin. Ty pomáhají nejen o obnovení duševní pohody a rovnováhy, ale také v léčbě těla. Aromaterapii je možno využívat několika způsoby. Esenciální oleje lze aplikovat do koupele, na ošetření pokožky, můžete je vstřebávat s pomocí masáže či inhalace.

Esenciální oleje a jejich vliv na zdravíEsenciální oleje ulevují ztuhlému svalstvu, regenerují, uvolňují ucpaný nos, posilují imunitní systém a podobně. Esenciální oleje a aromaterapii je možno využít jako doplněk k jiné léčbě.

Vůně esenciálních olejů a jejich využití

Existuje spousta esenciálních olejů, každý má jiný účinek na lidské tělo. Vybrali jsme pár vůní a také přidáváme, jak tyto vůně mohou pomoci vašemu zdraví.

Levandule – pomáhá při bolesti hlavy, úzkosti a stresu, pokud trpíte bolestmi hlavy, využijte aromaterapii s levandulí či si dopřejte masáž hlavy s levandulovým esenciálním olejem

Eukalyptus – má dezinfekční účinky, umí pročistit ucpaný nos, vhodný jako aromaterapie či inhalace při nachlazení, angíně či chřipce.

Borovice – uvolňuje ztuhlé svalstvo, výborná je koupel či masáž s vůní borovice.

Santalové dřevo – je vhodné při léčbě dýchacích obtíží, využijete při nachlazení či při chronických potížích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*