Home / Životní styl / Hazardní hry na automatech
Hazardní hry na automatech

Hazardní hry na automatech

Kdo by je neznal, objevovaly se v barech a kasinech, ale také restauracích a hernách. Jejich vývoj se započal před sto lety v Americe, díky německému imigrantu jménem August Frey. Z USA se začaly velmi rychle šířit a rostla i jejich obliba. O čem je řeč? Ano, v tomto článku jde právě o hrací automaty.

U nás v současnosti, díky legislativě automaty pomalu mizí, už je nepotkáváme téměř na každém kroku, jak tomu donedávna bylo, článek o průběhu správního řízení a osudu hracích terminálů si můžete přečíst zde. Díky rozvoji internetu se ale hrací automaty přesouvají do tohoto online prostředí, kdy hráč hraje z pohodlí svého domova.

Hazardní hry na automatech

Když se tedy řekne herní automat, o co vlastně jde? Jde o elektronické herní zařízení, kde se dají za peníze hrát hazardní hry s možností výhry. Jejich vzhled je typická vysoká stojící skříň s displejem a ovládacími prvky na čelní stěně. Hrací automaty si pro upřesnění můžeme rozdělit do tří skupin: klasické mechanické VHP automaty neboli výherní hrací přístroje, digitální automaty s dotykovou LCD obrazovkou a třetí jsou výherní video – loterijní terminály VLT. Nejdůležitější součástí VHP jsou kotouče, které se po stisknutí tlačítka začnou otáček a po náhodném časovém úseku, který určuje software automatu, se zastaví. Výhru hráč získává, pokud se zaznamená kombinace tří stejných symbolů, buď ve vodorovné nebo úhlopříčné řadě. V případě digitálních automatů je princip hry téměř stejný, rozdíl je v nabídce her, která je větší a uživatelsky je přívětivější. VLT jsou podobné jako digitální automaty, pouze mají širší propojení sítě a dá se na něm hrát jen s vyššími sázkami. Značný rozdíl je hlavně z právního hlediska, z provozu VLT plynou zisky jen Ministerstvu financí, u obyčejných automatů jde zisk obcím.

S výherními automaty také roste riziko závislosti, jedná se o gambling. Psychická závislost osob – gamblerů na výherních automatech stoupá, dokáži pak prohrát opravdu vysoké částky, což vede k značným finančním problémům, které pak gambleři zkouší řešit nelegální cestou. Následkem této závislosti je narušování mezilidských vztahů a existenční potíže. Zahrajte si radši goodgame empire přes celou obrazovku a taky big farm přes celou obrazovku.  Léčení postižených osob je dlouhý proces, jako léčba kterékoliv jiné závislosti. I z tohoto důvodu je hra na hracích automatech zakázána osobám mladších 18 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*