Home / Tipy & rady / Dopady rozvodu mohou být vážnější, než se na první pohled zdá
Dopady rozvodu mohou být vážnější, než se na první pohled zdá

Dopady rozvodu mohou být vážnější, než se na první pohled zdá

Velké životní zklamání, ohromná změna, otřesná zkušenost. Přesně to je rozvod, pokud neprobíhá zrovna v přátelském duchu. Jeho dopady mohou být pro některé osoby skutečně osudové.

Není třeba to zvládat svépomocí

Jako první je v této situaci důležité si uvědomit, že tolik hořkosti člověk nemusí zvládat sám. Je dobré si nechat pomoci. Úzkost, kterou člověk po životním zklamání pociťuje, je potřeba vyvážit lidskou pomocí. Kontaktujte přátele, rodinu, blízké, ale také psychoterapeutickou pomoc. Rozvod dokážete mnohem lépe uchopit a vyrovnat se s ním.

Nezpracované pocity ubližují po celé dekády

Když se během prvních měsíců po rozvodu zatvrdíte a rozhodnete se vše zvládat sami, může se stát, že si v sobě ponesete hořkost po mnoho let. Ať již budete prožívat rozvod nyní, nebo jste jej prožili před dávným časem, je vždy dobré celou záležitost zpracovat a nechat emoce vyplavat na povrch. Správný terapeut chápe, že s traumaty se pracuje po mnoho let a čas zde nehraje roli. I staré rány mohou působit hodně bolesti.

Nedůvěra a házení flinty do žita

Po zklamání v dlouhodobém vztahu se často stává, že pokud se dané trauma nezpracuje, člověk ztrácí důvěru k opačnému pohlaví a není schopen mu vůbec věřit. Již dopředu se každé náznaky nově vznikajícího vztahu zraněnou osobou ruší a ukončují. Jako by již dopředu bylo rozhodnuto o tom, že to stejně nemá cenu. Tento pohled na věc je u zraněných duší typický a je potřeba s ním pracovat v rámci správné terapie.

Jde především o děti

Byly ve vztahu děti? O to větší bychom měli mít odvahu a chuť řešit svá zranění a vyléčit svou duši. Děti přejímají naše vzorce chování, vnímají atmosféru. Když pomůžeme sobě, dovolíme také dětem, aby našly důvěru věřit v lásku nebo ve slušné chování.

Rozvod představuje velmi bolestivou zkušenost. Vždy je nutné jej správně zpracovat.

https://pixabay.com/cs/illustrations/rozchod-rozvod-odd%c4%9blen%c3%ad-p%c3%a1r-%c5%beal-3869065/

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*