Home / Návody / Horko k padnutí – jak na něj vyzrát?
Horko k padnutí – jak na něj vyzrát?

Horko k padnutí – jak na něj vyzrát?

Za okny svítí velmi intenzivně slunce, chodníky jsou rozpálené, střechy, domy a auta, to všechno není zrovna chladivé a studené. Vzduch se tetelí a nedýchá se moc dobře. V takovém počasí se nechce nikomu nic, jen sedět a nic nedělat. Ideální by bylo ležet u bazénu, popíjet ledový drink a užívat si pohodu. Jak tyto horké a parné dny přežívat?

Závěsy? Ty zatáhnout!

Na dovolených ve středomoří jste si nemohli nevšimnout, že během dne mají snad všechna okna zabedněná. Není to tím, že by spali celý den, ale díky tomuto zabednění nemají paprsky šanci! Skrz žaluzie, rolety nebo závěsy nepronikne horko a díky tomu budete mít v místnosti o několik stupňů chladněji, než venku.

Rozprašovač

Jestliže čekáte opravdu parné dny, pak vyzkoušejte namáčení závěsů nebo záclon. Jak se bude voda postupně odpařovat, vzduch v interiéru bude chladnější. Nemusíte kvůli tomu denně sundávat závěsy a záclony, stačí vzít rozprašovač a hojně na ně rozprášit vodu.

Větrák je kámoš

Větrák obecně vzduch moc neochladí, ale alespoň jej rozvíří po interiéru, což může vyvolávat příjemné pocity. Pořídit si můžete například také stropní větráky, které udělají podobnou službu. Před ventilátor můžete rozprášit čas od času trochu studené vody, čímž osvěžíte vzduch.

Trik s větrákem

Vezměte mísu, do ní nasypte sáček plný kostek ledu. To celé položte před větrák a zapněte. Díky tomu se v místnosti brzy objeví v celé místnosti. Budete se hned cítit o dost lépe. Taková klimatizace pro méně movité.

Prostěradlo a polštář v mrazáku

Nemůžete v noci spát a neustále se převalujete? Dejte prostěradlo s polštářem do mrazáku. Ideální je nechat je tam celý den. Večer vytáhněte, vraťte zpátky a užijte si příjemné chladivé usínání.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*