Home / Nezařazené / Pořizujete si psa? Co patří do základní výbavy?
Pořizujete si psa? Co patří do základní výbavy?

Pořizujete si psa? Co patří do základní výbavy?

Nestačí jen pořídit si pejska a myslet si, že máte všechno hotovo a připraveno. Pes v domácnosti potřebuje několik věcí, díky kterým bude péče o něj opravdu příjemná a na úrovni. Pejsek se musí cítit u vás jako doma a to pomůže s pomocí pár základních kousků. Jaké to jsou?

Nutností je pelíšek

Do základních kousků patří pelíšek. Ten je nutno vybírat s ohledem na velikost vašeho psa. Menším plemenům stačí menší, plemeno typu dobrman nebo husky musí spát na pohodlném a tím pádem také větším pelíšku. Dávejte pozor například také na to, jak tenký pelíšek vlastně je. Když bude mít váš pes místo například na chodbě, bude mu tam zima, podlaha je studená a může nachladnout.

Miska na krmení a vodu

Miska na granule a na vodu je k dostání také v několika velikostech a vy vybíráte podle velikosti a plemene psa. Těm menším můžete pořídit plastové mističky, které však nejsou úplně stabilní. Nejlepší je sáhnout po takových, které jsou stabilní, nehrozí jim převrhnutí. Ideální je, když budou mít protiskluzové gumové dno. Můžete sáhnout například po nerezové nebo keramické misce. Pozor, měla by být jednoduchá, protože jí budete pravidelně umývat.

Obojek a vodítko

Pořídit je nutno také obojek nebo kšíry spolu s vodítkem. Při výběru zohledňujete velikost psa a také to, co všechno s ním chcete podnikat. Na jednoduché procházky po okolí postačí klasické vodítko nebo kšíry, na pravidelné výlety do hor nebo dlouhé procházky pak sáhněte po lepších kouscích. V každém případě je nutno, aby se zvíře cítilo pohodlně, nesmí jej nikde nic škrtit.

Doplňky

Při výběru dalších doplňků pro psa myslete na kartáč na srst, psí šampon, kondicionér a přípravek proti parazitům. K tomu přidejte speciální krmivo, vitamíny a také pamlsky. Díky poslednímu zmíněnému budete moci lépe cvičit svého čtyřnohého mazlíčka.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*