Home / Zdraví / Inspirujte se krásou tradičních receptur různých zemí
Inspirujte se krásou tradičních receptur různých zemí
By: crystalmartel

Inspirujte se krásou tradičních receptur různých zemí

Řekové používají v kosmetice olivový olej, v Japonsku zase mořské řasy, ale všechny země mají jedno společné, objevují kontinentální krásu z darů přírody. Ať už se jedná o kosmetické tipy z prosluněné Brazílie nebo pro nás dostupnějšího Chorvatska, někdy méně znamená více. Kosmetika bez parabenů a dalších chemických látek, je mnohem zdravější. Pleti dodá přirozenému jasu i půvabu díky tomu, že pokožka může dýchat a je také lépe hydratována, vyživována a neucpávají se jí póry.

Brazílie – zdravé a snědé opálení

Zatímco klasická japonská Gejša pobledlé pleti skrývá svůj obličej před paprsky slunce, Brazilky se zase rádi slunci vystavují. Pokud i vy chcete, aby se vaše pokožka opalovala do bronzova, pijte mrkvové šťávy. Mrkev obsahuje hodně beta-karotenu a kromě toho přispívá i k lehce naoranžovělému typu pleti. I tu platí všeho s mírou, aby se vaše snažení neminulo s účinkem.

Japonsko – mořská řasa a rýže

Nejen na talíři se servíruje mořská řasa, ale je jí dostatek i pro kosmetiku. Rýže je dalším produktem, který umí vyhladit vrásky, zmírnit pigmentaci a stařecké skvrny.

Austrálie – emu olej pro pleť a vlasy

Olej pocházející z domorodých ptáků v Austrálii má údajně zázračné účinky, snižuje totiž výskyt akné, ekzémů, lupénky i popálenin.

Chorvatsko – kopřivy proti mastnotě vlasů

Určitě se vám stalo, že vás svědila pokožka hlavy a vy jste si jí drbali. To nic, jen se o slovo hlásí asi lupy, které lépe odstraníte, když si vlasy umyjete vařenou vodou s předem přelitých kopřiv. My si můžeme v zimě pomoci kopřivovým nálevem z čaje, ten také pomáhá. Po umytí hlavy standardním způsobem, máčíme vlasy v čaji a již neoplachujeme. V Německu na Oktoberfestu není výjimkou setkat se s ženami, které vám prozradí, že na lesk vlasů použijí klidně pivo.

Indie a Pákistán – přípravy na svatbu

Den před svatbou se pokožka nevěsty zjemní koupelí v kurkumě, santalovém dřevu, mouky, rýžové vodě a mléku. Rozjasnění pleti je zárukou, pleť je zklidněná.

Dominikánská republika – silnější nehty

Světe, div se, ale česnek ve vrchní struktuře nehtu společně s dalšími úpravami, blahodárně zpevňuje a posiluje nehty. Antibakteriální účinek udržuje nehty v čistotě.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*