Home / Zdraví / Jak by měla vypadat správná snídaně – Cereálie
Jak by měla vypadat správná snídaně - Cereálie

Jak by měla vypadat správná snídaně – Cereálie

O snídani se tvrdí, že se jedná o nejdůležitější jídlo dne a tato představa není vůbec mylná. Právě snídaně nám dává potřebné množství energie a látek, které rozhodují o naší tělesné, ale i duševní pohodě v průběhu celého dne. Pokud bude snídaně příliš chudá na příděl energie, budeme tento deficit v průběhu dne velmi těžko dohánět.

Na druhou stranu pokud bude snídaně příliš vydatná, může nás pocit těžkého žaludku doprovázet celý den. Otázka je tedy co nejlepšího si můžeme ke snídani dát, aby jsme si zpříjemnili den.

Cereálie


Jak by měla vypadat správná snídaně - CereálieCereálie s mlékem se staly velmi oblíbenou variantou, kterou si dává stále více lidí. Avšak mnoho cereálií v sobě obsahuje až příliš vysoké procento cukrů a malé množství vlákniny. Důležité je tedy vybírat takové cereálie, které mají méně než 28 gramů cukru na 100 gramů výrobku. U vlákniny je tento poměr ideální v 5 gramech vlákniny na 100 gramů výrobku. Samotná vláknina by měla být trvale obsažena v konzumovaných potravinách. Právě ona způsobuje delší pocity sytosti a napomáhá k lepší činnosti trávicího systému i díky své schopnosti vázat na sebe toxické látky, které jsou pak společně s ní vylučovány z organismu.

 

Jak by měla vypadat správná snídaně - CereáliePři přípravě cereálií je ideální porcí podíl 40 gramů cereálií na 150 gramů mléčného polotučného výrobku a 50 gramů ovoce. Samotné cereálie si můžete v klidu připravit i doma a nemusíte tak investovat do předražených výrobků v obchodech. Nejvhodnější k přípravě jsouou ovesné vločky, které obsahují vysoké procento rozpustné vlákniny. Vločky stačí opražit, přidat k nim ořechy, kousky vysokoprocentní čokolády nebo sušeného ovoce. Sušené ovoce je dobré před konzumací propláchnout vodou a do druhého dne nechat oschnout. Samotné cereálie kombinujte i s čerstvým ovocem především s banánem, který je skvělým zdrojem energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*