Home / Zdraví / Triky jak zvládat nejen vánoční mlsání
Triky jak zvládat nejen vánoční mlsání

Triky jak zvládat nejen vánoční mlsání

Vánoce již za námi a s nimi na naše stoly dorazily i spousty dobrot jak ve sladké, tak i slané podobě. A znáte to, člověk si sem tam zobne a když si večer představí kolik toho za celý den sezobal, je mu mdlo. Musíte se hlídat a pozorovat se. My Vám nyní přinášíme několik rad jak s nešvarem vánočního přejídání zatočit.

1.Cukroví jen málo
Triky jak zvládat nejen vánoční mlsáníPokud pečete cukroví již od konce listopadu, nedivte se, že máte napěchované krabice s cukrovím a to do Vás poté mizí a mizí. Při pečení myslete na svou postavu, na to kolik jste se pro ní musela nadřít, a zkuste tak omezit dávky těsta. Dobré je taký téměř vůbec cukroví neochutnávat, ale těšit se na štědrý den, až si jen malinko, ale opravdu malinko na cukroví pochutnáte.

2. Sladké k snídani
Triky jak zvládat nejen vánoční mlsáníPokud máte opravdu nezadržitelnou touhu cukroví jíst, dávejte si ho alespoň ráno ke snídani. Takový vanilkový rohlíček ke snídani, nadělá mnohem méně paseky, než ten samý rohlíček večer u pohádky, nebo před spaním. To je totiž ta nejkritičtější doba pro ukládání tuků. Proto si raději než jdete spát dejte sklenici vody s citrónovou šťávou, která podporuje trávení. Přes den se snažte dát si dva tři kousky po hlavním jídle. Tělo získané látky mnohem lépe využije.

3. Sport
Triky jak zvládat nejen vánoční mlsáníPohyb, pohyb, pohyb. Nic jiného na tukové zásoby neplatí. Je potřeba se i přes Vánoce hýbat a ne jen obalovat své tělo tukem. Pokud Vám přes Vánoce všechny povinnosti cvičit nedovolí, zkuste alespoň více chodit. Nebo si dávejte výzvy typu: Za jeden kousek cukroví 20 dřepů! Tím podpoříte úbytek cukru ze svalů a přijatý cukr nebude dělat tolik neplechy. Ovšem není nad zdravé proběhnutí se venku a věřte, že i v mrazivém počasí se dá dobře běhat. Některým se běhá dokonce snadněji, stačí se jen dobře obléci a ústa si ovázat šálou nebo šátkem, aby jste omezili příjem ledového vzduchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*