Home / Nezařazené / Jak léčit paradentózu
Jak léčit paradentózu

Jak léčit paradentózu

Paradentóza je onemocnění chrupu, které lidstvo trápí již od pravěku. Jeho typickým projevem je zánět dásní, který se postupně šíří v ústní dutině. V podstatě je paradentóza onemocněním zubního lůžka, kdy se postupně odhalují zubní krčky, což může vést až k uvolnění a vypadávání zubů. Vedle zubního kazu je to nejčastější postižení chrupu.

Horší je to v tom, že není postižen jeden, ale obvykle všechny zuby. Nejprve se toto onemocnění projeví krvácením z dásní při čištění zubů, pak zarudnutím a otokem dásní.

Jak se paradentóza léčí?

Cílem léčby je odstranit nejen projevy, ale i příčiny paradentózy, které spočívají ve hromadění bakterií v zubním plaku. První příznaky projevující se krvácením dásní se dají léčit snadno odstraněním zubního kamene a zavedením správné ústní hygieny. O paradentóze se mluví, pokud je na rtg snímcích patrný úbytek kosti. Nejprve musí předcházet dokonalé ošetření chrupu, výměna všech netěsných výplní včetně nevyhovujících zubních náhrad. Samotná léčba paradentózy se provádí konzervativním způsobem, nebo chirurgicky, pokud konzervativní léčba nestačí. Při konzervativní léčbě se pomocí speciálních nástrojů při lokálním umrtvení důkladně vyčistí všechny ložiska zánětů. Chirurgické léčení znamená odstranění zubního kamene pod dásní a kontrolu po odklopení měkkých tkání. To je někdy spojeno s doplněním umělé kosti do kostních defektů.

Ze všeho nejdůležitější je účinná prevence. Pokud se projeví první příznaky, je dobré navštívit stomatologa a poradit se o dalším postupu. Špičkové odborníky v oboru paradentologie najdete v zubní ordinaci IBC, která je jednou ze tří pracovišť soukromé stomatologické kliniky LOUDA, působící v Brně, Moravských Budějovicích a Třebíči. Zubní klinika zkušeného stomatologa MUDr. Petra Loudy je pro vás kdykoliv k dispozici a můžete ji navštívit, i když jste pravidelným pacientem jiného stomatologa. Brněnská ordinace poskytuje komplexní stomatologickou péči založenou na preciznosti a dlouhodobé zkušenosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*