Home / Zdraví / Jak na správnou činnost mozku
Jak na správnou činnost mozku

Jak na správnou činnost mozku

Lidský mozek je jedním z největších tajemství v našem těle. Jedná se o velmi složitou centrálu všech vyspělých živočichů. Jeho vlastnosti a možnosti ještě nebyly zdaleka probádány. Jsou v něm zpracovávány veškeré vjemy, odcházejí z něj všechny příkazy pro ovládání lidského těla. A proto je velmi důležité aby byla mozková činnost vždy v co nejlepším stavu.

Pro bdělost mozku a posilnění jeho funkcí existuje veliká spousta nejrůznějších přírodních přípravků a látek a my si nyní některé z nich představíme.

Pitný režim
Jak na správnou činnost mozkuMozkovou činnost velmi výrazně ovlivňuje hydratace organismu. Pro jeho správnou činnost je důležité dodržovat pitný režim v podobě 2,5-3 litrů tekutin denně.

Jak na správnou činnost mozkuOvoce a zelenina
Svému mozku velmi dobře posloužíte konzumací jablek. Právě díky obsahu rostlinného antioxidantu, který chrání mozek před škodlivými volnými radikály, které mohou poškodit neurony vnějšího obalu mozku. Z řad zeleniny je nejvhodnější konzumace špenátu, díky jeho obsahu kyseliny listové a vitamínů C, E, K a železa. Dobré je také jíst řepu, mrkev, dýně či česnek.

Rostlinné oleje
Mezi rostlinné oleje které napomáhají správné činnosti mozku patří extra panenský olivový olej, olej dýňový nebo olej lněný. Všechny tyto oleje obsahují nenasycené mastné kyseliny, které podporují tvorbu buněk a rozšiřují cévy.

Čaje
Jak na správnou činnost mozkuZejména zelený čas je skvělým osvěžením mozkové činnosti. Obsahuje vitamín C, betakaroten, mangan, fluor, zinek a měď. Snižuje cholesterol a cukr v krvi. Jsou mu připisovány také omlazující a regenerační účinky. Avšak nejvíce vyzdvihovány jsou jeho antioxidační účinky, které působí blahodárně na celé tělo.

Bylinky
Pro lepší činnost mozkové paměti je doporučováno užívat jinan dvoulaločný, bělotrn, třezalku, rozmarýn, tymián, šalvěj, kurkumu a bazalku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*