Home / Tipy & rady / Jak nadepsat balík? S přepravou FOFRem nic nenadepisujete

Jak nadepsat balík? S přepravou FOFRem nic nenadepisujete

Čím dál více lidí začíná využívat služeb soukromých přepravců. Jejich služby jsou spolehlivější a rychlejší než u České pošty, cenový rozdíl přitom není tak vysoký. Dopis se stále vyplatí poslat poštou, ale balík? Ten můžete poslat třeba FOFRem.

FOFR je přepravní společnost s historií od roku 2010. Její doménou je nejen doprava balíků po ČR, ale také do zahraničí. Vynikající volbou je rovněž v případě, kdy potřebujete poslat trochu nestandardní zásilku – třeba kolo nebo kočárek, který jste prodali na bazaru. A jak takový balík poslaný FOFRem nadepsat?

Zapomeňte na ruční nadepisování balíku

Jdete-li s balíkem na poštu, je třeba, aby na něm byla čitelně uvedená nejen adresa příjemce, ale také vás, tedy odesílatele. K tomu musíte vyplnit podací lístek a ten odevzdat při posílání balíku. Opravdu je tohle všechno v 21. století nutné? Fofr ukazuje, že nikoliv.

Jak správně nadepsat balík poslaný FOFRem? Nic nenadepisujete. Balík zadáváte do systému online a po zadání se vám vygeneruje štítek. Ten vytisknete, nalepíte na balík a je hotovo. Štítek lze vytisknout na lepicí papír, ulehčíte si práci, ale i na klasický papír. Pak ho můžete vystřihnout a přilepit ideálně lepicí páskou. Přetáhněte páskou celý štítek, ať máte jistotu, že zůstane čitelný a neodlepí se. Řidič, pracovník skladu a další lidé, již s balíkem přijdou do styku, si naskenují čárový kód na štítku a hned se dozví všechny potřebné údaje. Je to mnohem rychlejší pro odesílatele i přepravní společnost.

Přidejte informaci o křehkém zboží

Odpověď na otázku jak nadepsat balík, tedy zní: Nijak. Žádnou adresu na balík nepište. Pokud se však uvnitř zásilky skrývá něco specifického, můžete viditelně připsat nápisy jako „křehké“, „neklopit“, „nestohovat“ apod.

Rada na závěr: Adresa příjemce je klíčová, proto si ji před objednáním přepravy raději překontrolujte. Na počítači se snadno dopustíte překlepu v PSČ či čísle popisném, následky by však mohly být fatální.

Více informací včetně možnosti objednat přepravu najdete přímo na www.fofrcz.cz.

About angelo

One comment

  1. Pěkný článek, budu pokračovat ve čtení vašich článků

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*