Home / Zdraví / Jak pečovat o své tetování?
Jak pečovat o své tetování?

Jak pečovat o své tetování?

Ozdobit své tělo tetováním chce v poslední době stále více nejenom mladých lidí. Zatímco pro někoho je to forma jak se si své tělo zvýraznit malým obrázkem nebo nápisem, pro někoho je to doslova životní styl a ve zdobení svého těla pokračuje po celý život. Pokud i vy se rozhodnete pro vaše první tetování, měli byste vědět, jak o něho co nejlépe pečovat. Prvním krokem ihned po dokončení by mělo být natření lékařskou vazelínou a přikrytí fólií. Teprve po 2-6 hodinách se doporučuje ji odstranit a tetování jemně omýt vodou a mýdlem. Fólii již dále nepoužívejte, aby mohla celá plocha dýchat.

Nezbytným procesem je pravidelné ošetřování, které byste měli provádět po dobu deseti dní. To spočívá pouze v nanášení hojivého krému, který vám jistě doporučí buď přímo v tetovacím studiu, nebo v lékárně. Tetování takto mažte pravidelně alespoň 5x denně. Kůže tak bude dostatečně hydratovaná a nemusíte mít obavy z toho, že bude docházet k vysoušení pokožky a odlupování drobných strupů, které se mohou objevit. Po tomto období je vhodné pokožku stále mazat, ale již stačí obyčejnější krém, který obsahuje vitamín E. Jeho aplikace postačí dvakrát až třikrát denně.

Jak pečovat o své tetování? Jak pečovat o své tetování?

V prvním týdnu po tetování byste se také měli pouze sprchovat, nikoliv koupat. Také nevyhledávejte náročné sporty, nebo sauny. Důležité je také čerstvé tetování chránit před přímým slunečním světlem, a to až po dobu jednoho měsíce od zhotovení. Stačí nosit oblečení, které ho bude zakrývat. Není nutné ho zakrývat například obvaz nebo něčí podobným. Totéž samozřejmě platí i o soláriích, kterým byste se také měli první měsíc vyhýbat. Pokud to přesto není možné a vy máte naplánovanou dovolenou, používejte silný opalovací krém s UV filtrem, kterým potetovanou plochu pravidelně ošetřujte. Jedině tak bude tetování skutečně takové, jaká jste si přáli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*