Home / Zdraví / Jak poznám, že mi tikají biologické hodiny
Jak poznám, že mi tikají biologické hodiny

Jak poznám, že mi tikají biologické hodiny

Jak moc je hlas přírody silný, aby ovlivnil fakt, že najednou chcete počít dítě? U každého jinak, ale věřte tomu nebo ne, biologické hodiny tikají i mužům. Do jaké míry se necháte tímto hlasem povzbudit či naopak zastrašit, je i o povaze.

Pokud ovšem tento tikot ignorujete, potlačujete v sobě zcela přirozený proces a v dalších fázích života byste na to mohli doplatit i z hlediska nižší psychické odolnosti.

Kdy je ten správný čas na početí

Jak poznám, že mi tikají biologické hodinyKaždá žena i muž to cítí odlišně. Zatímco někomu bijí biologické hodiny na poplach již kolem dvacátého roku věku, jiný k tomuto faktu dojde až třeba kolem třicetin. Je to vysoce individuální proces, ale je pravda, že v tomto období je žena nejplodnější.

V potaz byste měli brát i fakt, že jste na vrcholu svých sil a jste připraveni zvládnout péči o miminko a v pozdějším věku „přežít“ i jeho pubertální výlevy. U ženy se tikot biologických hodin projeví i v jejích životních prioritách. Zkrátka a jasně, ve skrytu duše jí souží to, že se stará jen o partnera a touží svou lásku dát i někomu jinému, v tomto případě tedy dítěti. Už nemá tu potřebu vyhledávat zábavu, raději se zdržuje doma, vaří a pečuje o domácnost. Kino nebo divadlo jí nepřináší takovou radost jako dříve, ale právě servírovaná bublanina v rodinném kruhu je to pravé, co jí dělá šťastnou.

Když biologické hodiny netikají..

Jak poznám, že mi tikají biologické hodinyJsou na světě i ženy, kterým biologické hodiny netikají ani po třicítce věku. Ať už se za tím skrývá negativní prožitek z dětství nebo rozvod rodičů, špatná výchova či jiná zklamání, pokud cítíte, že se s vámi něco děje při myšlence na dítě, nebraňte se návštěvě psychologa, který vám poskytne cenné rady. Odbourá ve vás blok z minulosti a vy budete moci počít dítě veselá a plná sebedůvěry. Jít dopředu a neotáčet se za minulostí, je sice krok do neznáma, ale jednou byste mohla litovat, že jste svou šanci promarnila. Někdo má ovšem jasno hned na začátku. Děti prostě nechce a naplňují ho jiné hodnoty. Nemá žádné psychické problémy a cítí se dobře jen s partnerem. K životu mu stačí společné zájmy, cestování a práce. Pokud je takto člověk plně spokojen, nemusí nic měnit, záleží na každém.

Foto: flickr.com (cristel.m, Leonardo D’Amico, Espen Klem)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*