Home / Zdraví / Jak jíst zdravě?
Jak jíst zdravě?

Jak jíst zdravě?

Kvalitní strava by měla být součástí zdravého životního stylu. Pokud i vy chcete svou životosprávu výrazným způsobem změnit, je nutné začít právě se stravou. Tou nejdůležitější věcí je samozřejmě pravidelnost. Proto je dobré si jídlo rozdělit do pěti dávek, které během dne sníte. Samozřejmě základem jídelníčku by měla být pestrá strava, založená na ovoci a zelenině. Právě tyto potraviny obsahují nejenom mnoho vitamínů, ale také jiných látek, které dokážou naše tělo zbavit škodlivin.

Ačkoliv mluvíme o ovoci a zelenině, určitě neplatí, že zdravá strava obsahuje jenom tyto pokrmy. Velmi důležitá je totiž i pestrost. Nemusíte se tak obávat ani masa, těstovin nebo rýže. I ty jsou pro náš jídelníček nezbytný. Hlavním základem by však mělo být vyloučení různých nevhodných potravin. Tím jsou myšleny především smažené a tučné potraviny. Proto zapomeňte na hranolky, tučná masa či ostatní pokrmy, které našemu tělu vůbec neprospívají, a naopak kvůli nim můžeme výrazně přibývat na váze. I přes to je stále řada lidí konzumuje.

Jak jíst zdravě?

Mějte na paměti, že základem celého dne by měla být snídaně. I zde je však lepší nahradit standardní bílé pečivo tím celozrnným. To má díky velkému obsahu vlákniny mnohem lepší vliv na zažívání. K dopolední svačině je vhodný například jogurt nebo ovoce. U obědu nezapomeňte i na zeleninu, ideálně v podobě přílohy. K odpolední svačině určitě nezaškodí opět ovoce a večer je vhodné konzumovat raději něco lehčího, například malou porci rýže, těstovin, zeleninového salátu nebo sandwiche. I takto totiž může zdravá strava vypadat. Uvidíte, že po pár dnech dodržování se budete cítit mnohem lépe, odpočatěji a také s dobrou náladou. Zdravou stravu totiž tělo dokáže mnohem rychleji zpracovat, než tu nezdravou. Proto vám tak zůstane mnoho energie i na jiné činnosti, než je pouze trávení jídla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*