Home / Zdraví / Jak se bránit proti kvasinkám?
Jak se bránit proti kvasinkám?

Jak se bránit proti kvasinkám?

Kvasinky jsou často velmi nepříjemné onemocnění, kterým trpí nejenom ženy, ale také muži. Ideální prostředím pro jejich vznik je to, ve kterém se především drží vlhkost. U mužů je to oblast třísel nebo konečníku a u žen se ještě přidává jejich pochva, kde se kvasinky velmi rádi usídlují. Zde bohužel mohou nejenom napáchat mnoho škod, ale hlavně jsou opravdu velmi nepříjemné, jelikož způsobují jak svědění, ta i nepříjemné pálení nebo výtok, který může trvat po dobu mnoha dní.

Bohužel pro řadu žen jsou kvasinky velmi odolné bakterie, kterých se není snadné zbavit. Proto je mnohem účinnější prevence, díky které budeme mít jistotu, že se kvasinky neobjeví. Tato prevence spočívá hlavně v posílení imunity, ale také ke zlepšení poševní mikroflóry, aby vaše pochva již nebyla takovým místem, kde se jím bude dařit velmi dobře. Právě naopak. Totéž platí samozřejmě i o jiných částech těla, kde se mohou nacházet. Zde zafunguje především náš imunitní systém, který proti nim bude účinně bojovat. Ten je však nutné podpořit vhodnými přípravky, které jsou na posílení naší imunity určeny. Tu je vhodné posilovat i z obecného hlediska, jelikož je tak naše tělo mnohem méně náchylné na různé nemoci, především ty které vznikají nachlazením.

Zajímavostí je, že dle posledních výzkumů trpí kvasinkami až jedna třetina žen. U většiny to však nezpůsobuje žádné výrazné komplikace, jelikož jejich množství v těle je minimální. Nikdy však nevíme, kdy se začnou výrazněji množit a poté jsou na řadě právě zmiňované nepříjemné komplikace. Ty mohou nastat, i pokud je žena sexuálně aktivní – tedy nikoliv pro ni, ale pro partnera. Kvasinky se totiž dají přenášet pohlavním stykem, takže se touto bakterií může velmi snadno nakazit i partner, případně partneři.  I z tohoto důvodu je dobré dělat vše proto, aby nedocházelo k jejich výskytu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*