Home / Návody / Jak se zbavit skvrn na oblečení?
Jak se zbavit skvrn na oblečení?

Jak se zbavit skvrn na oblečení?

Trápí vás skvrny na oblečení od ovoce, krve nebo vína? Nevíte, jak je vyčistit? Existuje spoustu babských rad, tipů a triků, pomocí kterých se skvrn můžete lehce zbavit. Pojďme se na to společně podívat.

Ocet, horká voda i citronová šťáva

Na mapy od potu, které vznikají především v létě, nejlépe pomáhá voda s octem. Do nádoby napusťte teplou vodu, přidejte trochu pracího prostředku a ocet. Triko do nádoby položte a nechte namočené alespoň přes noc. Poté oblečení vyperte v pračce a skvrny by měly zmizet nebo alespoň výrazně zesvětlat. Skvrny od ovoce, jako jsou jahody, borůvky či ostružiny lze dobře zlikvidovat horkou vodou, kterou špinavá místa poléváme. Pozor ovšem na oblečení z umělých materiálů, které by se mohlo horkou vodou poničit.

Věděli jste, že:

  • na mastné skvrny zabírá klasický mycí prostředek na nádobí, který stačí nakapat na špinavé místo, promnout a dát vyprat do pračky?
  • vyprané oblečení se skvrnami od rajčat či mrkve je nejlepší nechat usušit na přímém slunci?
  • skvrny od trávy lze vyčistit citronovou šťávou?
Jak se zbavit skvrn na oblečení?

Nevzdávejte se svých oblíbených kousků kvůli skvrnám!

Na krev a víno sůl, na špenát brambory

Skvrny od krve a vína jsou snad ti největší strašáci. Nesnažte se vyčistit fleky ihned teplou vodou, jinak si skvrnu akorát zaperete. Naopak na mokrý flek nasypte co nejdříve hrst soli, nechte nějakou dobu působit a poté očistěte. Krev a víno by měly z oblečení zmizet. Pokud vás trápí i nějaká ta skvrna od špenátu, platí na ni nejlépe rozkrojená brambora, která zelenou skvrnu zapudí.

Jak se zbavit skvrn v domácnosti?

Na rez platí citron nebo pravá Coca-cola a to nejenom na oděvy, ale i na spotřebiče apod. Skvrny od svíček přežehlete přes papír, zbylý flek očistěte technickým benzínem.

A co říci závěrem? Víte vlastně, co vůbec platí na populární žvýkačky? Zkuste pár kapek odlakovače anebo pořádnou zimu v mrazáku. Máte i vy nějaké tipy, jak se zbavit skvrn?

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová