Home / Zdraví / Jak správně pečovat o své zuby?
Jak správně pečovat o své zuby?

Jak správně pečovat o své zuby?

Do té nejlepší péče jasně patří čištění zubů a jeho metoda (dvakrát denně a to pokaždé po dobu tří minut) či výběr kartáčku nebo docházení na preventivní prohlídky. V případě, kdy tyto základní činnosti přehlížíme, začnou vznikat ošklivé záněty dásní nebo bolestivé kazy. A to ještě není zcela vše! Kupodivu i chrup má vliv na mnoho jiných orgánů v našem těle. Onemocnění dýchacích cest, snížení imunity nebo vyvolání předčasného porodu u těhotných žen; i to může být způsobeno opomíjením zubní hygieny.

Potřeby k zubní hygieně potkáváme kdekoli; hlavně v reklamách, kdy jsou jednotlivé produkty představovány v tom nejlepším světle. Jen teď vědět, jak se které používají nebo k čemu nám vůbec slouží…

TIP:  Dokonalý úsměv za pár týdnů? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka.  

Začněme tedy výběrem zubního kartáčku. Nezávisí zdaleka tak na značce, jako na správném výběru. Podle dentálních hygieniků má správný kartáček mít malou pracovní hlavu s poměrně hustými nylonovými vlákny. Základem je i rovný zástřih, který nám umožňuje čištění dásní ale ne jejich poničení. Velké kartáčky s tvrdými vlákny nebo nerovným zástřihem můžou traumatizovat sliznici kolem zubů a ani nevyčistí náš chrup tak, jak je potřeba.

Jak správně pečovat o své zuby?

Velmi oblíbené jsou i zubní nitě nebo mezizubní kartáčky. Existuje mnoho druhů zubních nití; voskované či nevoskované nitě nebo různé nitě na držátku, které jsou určeny spíše pro začátečníky.

Přesto, že máme každý svou vlastní metodu čištění zubů, měli bychom dodržovat následující doporučení. Na kartáček není dobré apelovat silou a snažit se zuby „dřít“, protože tato snaha o lepší čistotu nijak nepomůže a později můžeme sledovat ustupování dásní. Zubní nit bychom měli používat jen na mezizubní prostory vpředu, jelikož na mezery mezi těmi zadními zuby tu máme mezizubní kartáček. Důvodem, proč si dojít k zubnímu hygienistovi a požádat o pomoc s výběrem tohoto nástroje je ten, že malý kartáček tyto prostory není schopen vyčistit a ten velký pro změnu dásně poničí.

Mnoho lidí si také oblíbilo tzv. ústní sprchu, která je zejména pro ty, kteří nemají v oblibě ústní nitě nebo jsou přinuceni nosit rovnátka, (mezi které se není snadné běžným kartáčkem dostat nebo je důkladně vyčistit).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*