Home / Návody / Jak vybrat kolo?
Jak vybrat kolo?

Jak vybrat kolo?

 

Láká vás jízda na kole? Tomuto sportu v posledních letech propadá stále více lidí. Je totiž nejenom skvělý na zlepšení fyzické kondice, ale samozřejmě můžete na svých cestách poznávat celou řadu zajímavých míst. Prvním krokem je však výběr kvalitního a správného kola, které vám bude ve všech ohledech vyhovovat.

 

Existují tři hlavní typy, a to kola silniční, trekkingová a horská. Kola silniční jsou určena výhradně pro jízdu po zpevněných silnicích a jsou vhodná především pro aktivnější sportovce, než pro rekreační cyklisty. Horská kola jsou zase vhodná pro jízdu v náročnějším terénu či pro sjezdy různých svahů. Jasně tedy vychází to, že pokud hledáte kolo na běžné použití, je trekkingové, neboli krosové tou jasnou volbou. Snadno ho využijete jak na kvalitních silnicích, tak i v náročnějším terénu, například na lesních cestách.

 

Při výběru je dobré dbát také na velikost vaší postavy. Od toho se totiž odvíjí i velikost rámu. Pro lepší značení jsou některá kola označována velikostně stejně, jako oblečení, a to ve škále S až XL. Ty nejpoužívanější rozměry jsou 17″a 18″, což odpovídá velikosti M a výšce postavy 160 – 170 cm. Velikosti 19″a 20″ jsou poté označovány jako L a jsou vhodné pro osoby vysoké 170 – 185 cm. Kategorie XL, do které spadají velikosti 21″a 22″, jsou vhodná pro osoby, které mají výšku 190 – 200 centimetrů.

 

I když plánujete koupi kola na internetu, určitě není špatnou volbou vyzkoušet si kolo například v kamenná prodejně. Ideální je vyhledávat stejný typ, který máte vyhlédnutý. Pokud není k dispozici, rozhodně zvolte alespoň stejnou značku. Snadným ukazatel je to, že si stoupnete obkročmo kolem rámu kola, a mezi ním a svým tělem byste měli mít dostatek prostoru. Pokud vás rám tlačí, rozhodně volte menší velikost. Jedině tak koupíte model určený přesně pro vaši postavu, na kterém se vám pohodlně pojede.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*