Home / Návody / Jak vybrat tablet?
Jak vybrat tablet?

Jak vybrat tablet?

Tablety zažívají v posledních letech doslova boom, a to nejenom u nás, ale i po celém světě. Pokud i vy plánujete jeho koupi, v následujícím článku vám poradíme s výběrem. Prvním krokem by mělo být uvědomit si, na co tablet budeme konkrétně potřebovat. Zda ho budeme používat hlavně doma, nebo ve škole, nebo na cestách. Od toho by se totiž měla odvíjet výdrž baterie. Existují totiž modely, u kterých je výdrž v řádově 1 – 2 hodiny a potom takové, kde baterie bez problémů vydrží i 8 hodin nepřetržitého fungování.

 

Druhým důležitým bodem je úhlopříčka displeje. Opět platí stejná otázka, a to na co tablet chceme použít. Pokud ho budeme mít hlavně jako náhražku telefonu a to kvůli internetu, na surfování po webu nebo kvůli kontaktu s přáteli na Facebooku plně postačí menší displej, okolo sedmi palců. Chceme-li používat tablet například i pro pracovní záležitosti, kde bude nutná například práce v textových nebo tabulkových editorech, či v jiných aplikacích, určitě je větší velikost správnou cestou. To oceníte, i pokud budete chtít na tabletu často sledovat filmy či různé videozáznamy. Menší displej v tomto ohledu málokdy splní vaše požadavky.

 

Tím nejdůležitějším hlediskem by však měl být i výkon. Opět záleží na využití. Je lepší však hledat raději výkonnější modely, jelikož tak minimalizujete různé sekání a trhání třeba i u naprosto běžných a jednoduchých her. S tím mají často potíže tablety z Číny. Dále můžete zohlednit, zda má tablet slot na SIM kartu a umožní 3G internet nebo telefonování, jaký typ displeje má, nebo zda je možné dokoupení příslušenství, jako je například pouzdro, třeba i s externí klávesnicí. To vše jsou možnosti, na které je dobré se při výběru zaměřit. Samozřejmě žádný tablet nevyniká ve všech ohledech a tak je často nutné udělat nezbytný kompromis a v některém požadavku slevit.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*