Home / Internet / Jak vybrat notebook?
Jak vybrat notebook?

Jak vybrat notebook?

Zatímco v minulosti byl ve většině domácností stolní počítač, nyní je situace taková, že je téměř zcela nahradili počítače přenosné, tedy notebooky. Plánujete-li aktuálně jeho koupi, je určitě dobré vědět, na jaké parametry se při výběru zaměřit a jak vybrat skutečně ten správný, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Častým problémem mnoha notebooků je jejich hmotnost. Pokud ho budete mít většinou doma na stole, není to žádný problém a toto hledisko nemusíte řešit. Jestliže ho hodláte často přenášet, rozhodně se zaměřte na lehčí modely na našem trhu. S přenášením souvisí také to, jaká je kapacita a tedy i výdrž baterie. Zatímco doma není problém notebook zapojit do elektřiny, na cestách se musíte spolehnout pouze na baterii. Zhodnoťte si situaci a odhadněte, jak dlouho by vám měl vydržet, a v této hranici se pohybujte při výběru.

S mobilitou jistě souvisí i jeho velikost. Zde opravdu neplatí to, že čím větší displej, tím lepší kvalita obrazu. Hodně totiž záleží na samotném rozlišení. Pokud je však rozlišení v pořádku, nemusíte mít obavy. Pokud budete notebook používat i na sledování filmů, nebo vám bude sloužit i jako televize, rozhodně zainventujte do modelu s větším displejem. Pokud však potřebujete notebook hlavně na internet a komunikaci s přáteli, a nemáte peníze nazbyt, jsou na trhu takzvané netbooky, které jsou přímo pro tento účel stvořené. Je však nutné říci, že jejich výkon nepatří mezi nejlepší.

Pokud na notebooku hodláte pracovat v náročnějších aplikacích jako například autocad, nebo hrát hry, zaměřte se také na výkon. Zatímco běžné kancelářské programy zvládne jakýkoliv model na našem trhu, náročné grafické nebo rýsovací programy již potřebují výkon mnohem větší. O hrách ani nemluvě. V tomto ohledu plně vyhovují takzvané herní notebooky, které jsou konstruovány právě s ohledem na nejlepší možný výkon.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*