Home / Internet / Jak vybrat notebook?
Jak vybrat notebook?

Jak vybrat notebook?

Zatímco v minulosti byl ve většině domácností stolní počítač, nyní je situace taková, že je téměř zcela nahradili počítače přenosné, tedy notebooky. Plánujete-li aktuálně jeho koupi, je určitě dobré vědět, na jaké parametry se při výběru zaměřit a jak vybrat skutečně ten správný, který vám bude nejlépe vyhovovat.

 

Častým problémem mnoha notebooků je jejich hmotnost. Pokud ho budete mít většinou doma na stole, není to žádný problém a toto hledisko nemusíte řešit. Jestliže ho hodláte často přenášet, rozhodně se zaměřte na lehčí modely na našem trhu. S přenášením souvisí také to, jaká je kapacita a tedy i výdrž baterie. Zatímco doma není problém notebook zapojit do elektřiny, na cestách se musíte spolehnout pouze na baterii. Zhodnoťte si situaci a odhadněte, jak dlouho by vám měl vydržet, a v této hranici se pohybujte při výběru.

 

S mobilitou jistě souvisí i jeho velikost. Zde opravdu neplatí to, že čím větší displej, tím lepší kvalita obrazu. Hodně totiž záleží na samotném rozlišení. Pokud je však rozlišení v pořádku, nemusíte mít obavy. Pokud budete notebook používat i na sledování filmů, nebo vám bude sloužit i jako televize, rozhodně zainventujte do modelu s větším displejem. Pokud však potřebujete notebook hlavně na internet a komunikaci s přáteli, a nemáte peníze nazbyt, jsou na trhu takzvané netbooky, které jsou přímo pro tento účel stvořené. Je však nutné říci, že jejich výkon nepatří mezi nejlepší.

 

Pokud na notebooku hodláte pracovat v náročnějších aplikacích, nebo hrát hry, zaměřte se také na výkon. Zatímco běžné kancelářské programy zvládne jakýkoliv model na našem trhu, náročné grafické nebo rýsovací programy již potřebují výkon mnohem větší. O hrách ani nemluvě. V tomto ohledu plně vyhovují takzvané herní notebooky, které jsou konstruovány právě s ohledem na nejlepší možný výkon.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*