Home / Internet / Jak vytvořit www stránky na své doméně?
Jak vytvořit www stránky na své doméně?

Jak vytvořit www stránky na své doméně?

Jak vytvořit www stránky na své doméně?

1. krok – Nalezení domény

Tak za prvé si ji musíte někde koupit. A musíte vědět zda je doména volná to zjistíte například zde. Jelikož je zde spousty lidí kteří s doménami jen obchodují a registrují je pouze k dalšímu přeprodeji, je nalezení volné domény někdy dost velký problém.

Pokud doména volná je připravte si něco kolem 200 Kč/rok u každého registrátora je cena odlišná.

2. krok – Nalezení Hostingu

Nalezení registrátora, který Vám danou doménu zaregistruje.

Po registraci domény potřebujete zakoupit hosting, kde budou stránky uloženy a mohou k nim lidé přes internet přistupovat. Registrátor většinou nabízí svůj vlastní hosting, ale je potřeba vždy porovnat jednotlivé služby. To závisí také na tom jaké stránky hodláte provozovat. Pokud pouze jednoduché stránky bez administrace je snadné najít služby, které poskytují prostor zdarma. Pokud budete chtít instalovat na hosting nějaký redakční systém (WordPress, Joomla, Drupal…) budete potřebovat nějaký lepší hosting, který dnes už ale stojí pár desítek korun na měsíc.

3. krok – FTP přístup

Pokud jste doménu zaregistrovali a máte také svůj hosting můžete stránky ihned provozovat. Většina služeb Vám poskytne přístup na server přes FTP což je protokol, kterým se data na server nahrávájí. Tento protokol podporuje několik velice známých programů jedním z nich je například Total Commander.FTP přístup je vždy u dobře a viditelně popsán takže stačí přístupové u ve Vašem hostingu nakopírovat do Total Commanderu a připojit se na server.

4. krok  – Nahrání dat na server

Po připojení na FTP server už stačí pouze nahrát svoje stránky. Jak se tvoří webové stránky a další základy se dozvíte v dalším článku.

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*