Home / Tipy & rady / Jak zařídit dětský pokoj?
Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Před narozením děťátka si mnozí rodiče plánují, co všechno je třeba koupit malé ratolesti a jak jí vybavit pokojíček. Dětská postýlka, hračky, doplňky, to vše se pojí s navrhováním pokoje pro malého andílka. Co všechno do ní třeba?

Dětský pokoj je místem, ve kterém bude každé dítě trávit spoustu času stráveného zábavou, relaxem i vzděláním. Je velmi důležité vyskládat ji tak, aby poskytla dítěti nejlepší možný komfort, který bude potřebovat.

Pokoj pro dítě má být rozdělen do 3 zón – vzdělávací, relaxační a zábavná. Vzdělávací zónu vyskládejte z doplňků a nábytku, který poskytne pohodlí při každodenní přípravě do školy. Měla by obsahovat psací stůl s kvalitním sezením, lampu, regál na knihy, polici na vystavení doplňků. Do vzdělávací zóny nevkládejte rušivé prostředky, naopak zvolte doplňky a barvy, které budou dítě uklidňovat.

Dětské komody využijí malí i velcí

V relaxační zóně je nejdůležitějším prvkem dětská postel. Jelikož na ní bude dítě trávit spoustu času je důležité vybrat takovou, která poskytne bezpečnost a pohodlí při spánku a zajistí tak správný vývoj každé ratolesti. Kromě postele je třeba věnovat pozornost i dalšímu nábytku do dětského pokoje. Oblíbené dětské komody poskytnou další úložný prostor, do kterého budete moci pokládat oblečení vašeho dítěte.

Pro novorozence jsou výborné přebalovací komody, na kterých se může každá maminka starat o hygienu miminka. Komody do dětského pokoje využijí nejen rodiče, ale i školáci a teenagery.

Co se týče zábavné zóny, ta se kreativitě nevyhýbá. Kromě hraček, které budou tou nejlepší zábavou pro dítě, je také důležité vybrat, kde a jak budou uložena. Oblíbené jsou dřevěné boxy a regály na hračky, lehce přístupné pro dítě. Dřevěné regály a truhly jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, které je bezpečné pro nejmenší děti. Díky příjemné velikosti si z nich budou moct vybrat a naspat vložit hračky všechny děti. Nebojte se udělat tuto zónu barevnou a hravou, zaplňte ji motorickými a vzdělávacími hračkami, pozvěte děti do pohádky.

Dětský pokoj je pro dítě nejoblíbenějším místem v domácnosti. Zařiďte ji tak, aby se v ní cítil váš andílek bezpečně a pohodlně.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*