Home / Zdraví / Jak zlepšit metabolismus?
Jak zlepšit metabolismus?

Jak zlepšit metabolismus?

Někteří z nás chtějí zhubnout nějaké to přebytečné kilo, jiní zase chtějí prostě jen žít zdravě. K tomu je ale potřeba dobře fungující metabolismus, který nám s tímto snažením může účinně pomoci. Ale jak na to?

Levnou a jednoduchou metodou, jak posílit svůj metabolismus, je například pravidelná snídaně, která vlastně je – ať už si myslíte cokoliv – nejdůležitější jídlo dne. Proč? Metabolismus totiž běží takzvaně non-stop, takže pokud nesnídáte, běží celé dopoledne na nižší výkon, protože jste naposledy jedli před osmi a více hodinami (tedy pokud nespíte jako Napoleon). Snídaně usnadní kromě jiného spalování tuků, takže není od věci ji každý den zařadit, alespoň do jisté míry.

Metabolismus podpoříte i pravidelným příjmem tekutin. Vůbec nejideálnější tekutinou pro náš organismus je čistá voda, které bychom měli vypít až osm sklenic denně. Navíc, pokud bude studená, tělo spálí jejím zpracováním i nějaké ty kalorie, protože si ji bude muset ohřát tzv. na provozní teplotu. A jeden malý fígl – pokud ráno vypijeme sklenici vody s trochou šťávy z čerstvého citronu, urychlíme tím metabolismus ještě více.

A co takhle jídlo? K rychlejšímu metabolismu rozhodně pomohou některé potraviny, mezi které patří čerstvé ovoce a zelenina. Například pálivé chilli papričky zvýší krátkodobě rychlost metabolismu až o čtvrtinu, takže není od věci si je příležitostně dopřát. Zapomínat nesmíme ani na vlákninu, takže jablka, hrušky a švestky v našem jídelníčku určitě nesmí chybět. Potraviny na našem stole by měly být co možná nejvíce čistě přírodního původu, protože různé chemikálie nebo pesticidy mají na metabolismus poměrně negativní vliv.

Co poradit dále? Je to jednoduché, pravidelně cvičit (klidně náročnější cviky v kratších intervalech), spát alespoň osm hodin denně a do co největší možné míry omezit stres. J

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*