Home / Tipy & rady / Jaké jsou oblíbené turistické cíle v Belgii?
Jaké jsou oblíbené turistické cíle v Belgii?

Jaké jsou oblíbené turistické cíle v Belgii?

Belgie nabízí bohatou historii, malebná města a kulturní poklady. Zde je několik oblíbených turistických cílů v Belgii:

 • Brusel: Hlavní město Belgie je známé svým impozantním Grand Place, kde se nachází několik krásných historických budov. Turisté sem přicházejí také pro návštěvu ikonické sochy Manneken Pis, prohlídku Evropského parlamentu a ochutnávku slavných belgických čokolád.
 • Bruggy: Toto malebné město je považováno za „Benátky severu“ díky svým kanálům a historické architektuře. Turisté sem přicházejí pro procházku po úzkých uličkách, návštěvu gotického zvonice Belfort, projížďku po kanálech a ochutnávku belgických výrobků, jako jsou pivo a čokoláda.
 • Gent: Toto univerzitní město je známé svým historickým centrem, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Turisté sem přicházejí pro návštěvu hradu Gravensteen, procházku po malebných uličkách a návštěvu známé katedrály sv. Bavona.
 • Antverpy: Tento přístavní městský stát je známý svou bohatou kulturní scénou a uměleckými poklady. Turisté sem přijíždějí pro návštěvu katedrály Nanebevzetí Panny Marie, prohlídku Královské akademie výtvarných umění a procházku po slavném diamantovém distriktu.
 • Dinant: Toto malebné město leží na břehu řeky Mázy a je obklopeno úchvatnými skalnatými útvary. Turisté sem přicházejí pro návštěvu Citadel Dinant, procházku po historickém centru a výlety na lodích po řece.
 • Waterloo: Toto místo je známé díky bitvě u Waterloo, která se zde odehrála v roce 1815. Turisté sem přijíždějí pro návštěvu památníku, muzea a procházku po bojišti.
 • Durbuy: Toto malé město je považováno za nejmenší město na světě. Turisté sem přicházejí pro procházku po úzkých uličkách, návštěvu hradu Durbuy a ochutnávku místní kuchyně.

Belgii jednoduše procestujete autem, ikdyž se jedná o malou zemi, tak stále máte na dosah právě Nizozemsko a Německo. Milovníci cestování si oblíbili například jízdu autem se spací vestavbou od Rebuild-car.cz

7 turistických míst v hlavním městě Bruselu

Hlavní město Belgie, Brusel, je plné turistických atrakcí a historických památek. Zde je sedm oblíbených turistických míst v Bruselu:

 1. Grand Place: Toto náměstí je srdcem historického centra Bruselu a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Je obklopeno krásnými historickými budovami, jako je radnice a gildovní domy, a je ideálním místem pro procházku, ochutnávku místních specialit a obdivování architektury.
 2. Atomium: Tento ikonický symbol Bruselu je ztvárněním molekuly železa zvětšeného 165 miliardkrát. Turisté mohou navštívit výstavu o historii Atomia, výtahem se vyvézt na vyhlídkovou plošinu a obdivovat panoramatický výhled na město.
 3. Muzeum Magritte: Věnované slavnému belgickému surrealistickému umělci René Magrittemu. Muzeum vystavuje jeho nejznámější obrazy, skici a osobní předměty, které poskytují pohled do jeho tvorby a uměleckého procesu.
 4. Manneken Pis: Tato malá soška odhaluje postavu dítěte močícího do fontány. Je jedním z nejslavnějších symbolů Bruselu a stala se oblíbenou turistickou atrakcí. Soška je často oblékána do různých kostýmů podle příležitostí a oslav.
 5. Muzeum Belgického pivovaru: Belgické pivo je světoznámé a muzeum Belgického pivovaru nabízí možnost seznámit se s historií, tradicemi a různými druhy belgického piva. Turisté se dozvědí o procesu výroby piva a mohou ochutnat vzorky místních piv.
 6. Královský palác: Tento impozantní palác slouží jako oficiální rezidence belgického krále. Během letních měsíců je palác otevřen pro veřejnost, která si může prohlédnout krásně zdobené místnosti a procházet se po královských zahradách.
 7. Mini-Europe: Tato atrakce umožňuje turistům prozkoumat Evropu na malém měřítku. Jsou zde přesně zmenšené modely slavných památek z celého kontinentu, jako je Eiffelova věž, Big Ben, Koloseum a další.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*