Home / Zdraví / K čemu je dobrá masáž hlavy?
K čemu je dobrá masáž hlavy?

K čemu je dobrá masáž hlavy?

Slyšeli jste již o indické masáži hlavy? Působí proti stresu, ošetřuje krk i ramena a ulevuje od napětí. Co dalšího lze od ní očekávat, odkud pochází a jak se na ni vlastně připravit?

Indická antistresová masáž hlavy je léčivé ošetření, které ulevuje od napětí a každodenního stresu. Zahrnuje nejenom masáž hlavy, ale také hýčkání krku, ramen a horních částí paží. Při masáži se specialista věnuje i krční páteři, která trpí nejenom kvůli nedostatku pohybu při dlouhodobých a strnulých polohách hlavy. Věděli jste, že napjaté krční svaly jsou často i příčinou bolestí hlavy, které se mnohdy přeměňují do nesnesitelných migrén?

Zajímavostí může být, že v Indii se tato masáž hlavy praktikuje jako součást ajurvédského učení a je známá již více než tisíc let!

K čemu je dobrá masáž hlavy?

K čemu indická masáž hlavy vlastně je?

Indická masáž hlavy pomáhá proti stresu a zároveň zbavuje tělo napětí. A to jak fyzického tak psychického. Masáže hlavy pomáhají k eliminaci či naprostému odstranění nervozity, pocitů vyčerpanosti, úzkosti, tísně či deprese. Samozřejmostí je ustoupení bolestí hlavy a odstranění ztuhlosti šíje, ramen i krku.

Věděli jste, že správně provedená masáž hlavy může odstranit únavu očí, zlepšit spánek a pomoct také na koncentraci?  A výčet samozřejmě ještě nekončí, jelikož pozitivní účinky jsou vidět i v oblasti spánku, nervového a imunitního systému… a mohli bychom ještě dlouho pokračovat. Pokud přemýšlíte, zdali je masáž hlavy vhodná i pro děti – rozhodně ano! Dětem masáž hlavy navozuje pocit uklidnění a relaxace. Dokonce se doporučuje pro hyperaktivní či neklidně děti, nebo děti s psychickými problémy.

K čemu je dobrá masáž hlavy?

Pokud jste se tedy stále nerozhodli, zdali je masáž hlavy pro vás tím pravým, rozhodně to vyzkoušejte! S sebou si nezapomeňte přinést ručník a obléknout si pohodlné tričko bez límečku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová