Home / Zdraví / K čemu je dobré (nejen) konopné mléko?
K čemu je dobré (nejen) konopné mléko?

K čemu je dobré (nejen) konopné mléko?

Konopí patří mezi nejlepší rostliny z hlediska výživy. Dá se navíc pěstovat v našem klimatu a jeho konzumace přes zimu ve spojení s dalšími potravinami má blahodárné účinky. Jaké?

Vědci potvrdili, že kdybyste celou zimu jedli pouze produkty z konopí – konopné mléko či konopná semínka – a doplňovali to o vitamín C obsažený v jablkách a hruškách, což je ovoce v České republice běžně dostupné i v zimních měsících, přežili byste toto nehostinné období ve zdraví a co víc – po jeho skončení byste doslova hýřili zdravím a překypovali energií.

Skvělá podpora imunitního systému

Konzumací konopných semínek nemůžete nic zkazit. Obsahují totiž tolik zdravých a zdraví prospěšných látek, které jsou důležité pro náš organismus, že i při spotřebě malého množství do sebe dostanete dostatek těchto látek, abyste udrželi svůj imunitní systém v dokonalém stavu.

K čemu je dobré (nejen) konopné mléko?

Obsahují omega 3 a 6 mastné kyseliny a další mastné kyseliny s protizánětlivými účinky. Dále obsahují dvacet aminokyselin včetně osmi esenciálních, které lidské tělo běžně neumí samo syntetizovat. Semínka jsou bohatá na chlorofyl, lecitin a vitamíny A, B, B1, B2, B3, B6, C, E, PP a F. Ukrývají v sobě hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník, zinek a další důležité prvky.

Konopné mléko – nejlepší forma semínek

Celkem tradičním způsobem konzumace zázračných konopných semínek se stalo konopné mléko. Připravit konopné mléko trvá několik dní, výsledek však stojí za to. Můžete jej pít buď samotné, nebo jej přidat například do zeleninové polévky.

Blahodárné účinky

Reguluje cholesterol, léčí záněty a předchází různým chorobám. Léčí akné a AIDS, dodává energii a mladistvý vzhled vlasům a pleti. Posiluje imunitní systém.

Příprava není složitá a výsledek je ohromující. Nebojte se konopné mléko vyzkoušet a zlepšit tak v zimních měsících své zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová