Home / Tipy & rady / Kam za zimním lyžováním v Itálii?

Kam za zimním lyžováním v Itálii?

Právě teď je ten pravý čas na to zarezervovat si pobyt s lyžováním v Alpách. Nabídka ubytování a lyžařských lokalit v Itálii je obrovská. Kde najdete informace o nejvyhledávanějších oblastech a nabídkách cestovních kanceláří? Hledáte srovnání cen lyžařských zájezdů podle délky pobytu a úrovně ubytování? Své možnosti můžete rychle a s přehledem najít na internetu.

Lyžařské oblasti v Alpách

Lyžařské zájezdy do Itálie jsou skvělou volbou pro celou rodinu. Vyjet si můžete například na Monte Bondone ve východních Alpách v destinaci Vason, která se nachází v nadmořské výšce 2180 m n.m. V malebném prostředí této hory najdete klasické, ale i velmi luxusní ubytování v plně vybavených hotelových pokojích, bez stravy i s polopenzí podle vašeho výběru. Dalším známým lyžařským střediskem je oblast Val di Fiemme v severních Alpách, v jehož centru se nachází centrum lanovky vedoucí až na vrchol hory Malga Nuova vysoké 2229 m a jsou zde slavné sjezdovky, na nichž se konají závody a soutěže v zimních sportech.Ve středních Alpách se nachází oblast Livigno s centrem ve stejnojmenném městečku. Tato oblast není příliš známá, ale o to více příjemně překvapí lyžaře, kteří nemají rádi masové akce.

Alpské Dolomity

Velmi vyhledávané jsou také lyžařské pobyty v Dolomitech, což je skupina pohoří v severních Alpách. Zvláště oblíbené jsou lokality Arabba-Marmolada, jejichž krásy vyhledávají i horolezci. Nejvyšší horou je zde Monte Marmolada o nadmořské výšce 3343 m. Najdete zde sjezdovky standardní i vyšší náročnosti. Malebné horské vesničky Arabba a Malga Ciapela jsou také poklidným zázemím pro odpočinek. V Malga Ciapela naleznete i wellness hotely s fitness centry, saunou a vířivkou. Pro děti jsou určené minikluby a herničky, v nichž se rozhodně nebudou nudit. Některé hotely nabízí i speciální silvestrovskou večeři.

Srovnání zájezdů

Vyberte si svou letošní destinaci pro lyžování v Itálii na přehledných stránkách srovnávače zájezdů NewTravel.cz. Rychle a jednoduše zde najdete přehled lyžařských zájezdů od různých cestovních kanceláří. Pokud se pro některý pobytový zájezd rozhodnete, snadno si ho zarezervujete u konkrétní cestovní kanceláře, pohodlně z domova.

About angelo