Home / Tipy & rady / Kdy používat antigenní testy a kde je můžete zakoupit?

Kdy používat antigenní testy a kde je můžete zakoupit?

Jestli chcete mít přehled o tom, jestli náhodou nemáte koronavirus, je dobré pořídit si antigenní testy. S jejich pomocí dokážete za pár minut provést jednoduchý test, který ukáže, jestli se jedná o COVID. Kdy je použití antigenních testů na místě a kde je můžete snadno zakoupit? To všechno se dozvíte přímo v tomto článku.

Kdy je použití antigenní testu žádoucí?

Pokud máte podezření na nákazu koronavirem a chcete si udělat test v domácích podmínkách za pár minut, je dobré pořídit si kvalitní certifikované antigenní testy. Jejich použití je velmi snadné. Stačí dodržovat jednoduchý návod, s jehož pomocí dokážete za pár minut odhalit výsledek. Potřebovat k tomu budete vzorek slin či odběr z nosu. Největší přesnosti testy dosahují ve chvíli, kdy je infekce na svém vrcholu. To v praxi znamená, že v tu chvíli je nemoc nejvíce nakažlivá a hrozí riziko, že budete koronavirus šířit na další lidi. Antigenní testy tak jsou žádoucí ve chvíli, kdy chcete navštívit příbuzné či jiné lidi, kteří patří do rizikové skupiny.

Kde můžete testy na koronavirus koupit

Antigenní testy na koronavirus můžete zakoupit v lékárnách či specializovaných prodejnách na internetu. Cena za jeden test se pohybuje zhruba kolem 40 korun. Při koupení celých sad můžete ušetřit několik korun za každý test. Navíc sadu více kusů jistě oceníte, protože testy můžete využít nejenom pro sebe, ale i pro další členy rodiny.

Další pomůcky na ochranu proti koronaviru

Kromě antigenních testů je stále potřeba pravidelně kupovat respirátory nebo kvalitní dezinfekci. To všechno také pořídíte ve stejné specializované prodejně, což značně usnadňuje celý proces. Bez problémů si tak můžete udělat zásobu potřebných pomůcek pro ochranu před koronavirem. Vždy se snažte vybírat si kvalitní výrobky, ale při hledání na internetu můžete najít výhodnější ceny.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*