Home / Tipy & rady / Kojit se dá i bez bolesti

Kojit se dá i bez bolesti

S mateřstvím se pojí celá řada příjemných a život naplňujících zážitků, nicméně jsou zde i negativní jevy. Mezi ně může patřit i kojení. Zatímco mnoho žen krmení svých ratolestí zvládá vcelku bez potíží, existují i celá řada novopečených matek, které během tohoto aktu vyloženě trpí. Těm je však možné od bolesti účinně ulevit.

Bolesti nezažívají pouze prvorodičky

Malé děti jednají víceméně jen instinktivně, a to samozřejmě platí i o krmení. Často se tak k matčinu prsu dokáží přisát velmi nevybíravě, což může způsobovat bolest. Hlavně dámy s citlivějšími bradavkami mohou zažívat při krmení svých dítek docela nepříjemné stavy. Ty lze často zmírnit změnou polohy, nicméně ani tato rada nepomáhá vždy.

Na bolestivé bradavky a prsa po kojení si však nestěžují pouze prvorodičky. I mnohé ženy, jež mají za sebou jeden a více porodů, tento druh problému běžně zažívají.

Hlavně v době, kdy začínají dětem růst první zoubky, se může jednat o velice nepříjemnou zkušenost, kvůli které často mnoho matek přechází ke krmení pomocí flašky. Někdy opravdu není zbytí, nicméně mnohdy je možné se bolesti celkem efektivně zbavit.

Hojivé náplasti

Bolestivé bradavky lze poměrně snadno uklidnit za pomoci multi mam compresses, což jsou v podstatě náplasti obsahují léčivé a uklidňující složky. Není potřeba se bát nějakých nežádoucích účinků. Matce ani dítěti nic nehrozí.

Hojivý gel, který náplasti obsahují, je složen pouze z vybraných rostlinných látek, které působí blahodárně.

Náplasti redukují bolest prakticky okamžitě po použití. Snižují otoky, ničí infekci a působí regeneračně. Jejich aplikace je velice jednoduchá. Náplast se nalepuje na bradavku impregnovanou stranou a působí nejpozději do pěti minut od aplikace. Doporučuje se používat náplasti alespoň dvakrát denně, dokud neustoupí bolesti.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*