Home / Zdraví / Konzumujete dostatečné množství omega 3 mastných kyselin? Měli byste!

Konzumujete dostatečné množství omega 3 mastných kyselin? Měli byste!

Konzumujete dostatečné množství omega 3 mastných kyselin? Měli byste!

Omega 3 mastné kyseliny by v našem jídelníčku rozhodně měly mít své čestné místo. Bojují proti špatnému cholesterolu, prospívají srdíčku, cévám, mozku i zraku. Pomáhají onkologickým pacientům a své místo mají i v prevenci onemocnění cukrovkou.

Pojďme si trošku oprášit znalosti z chemie. Pojmem omega 3 mastné kyseliny rozumíme skupinu zdraví prospěšných (ne-li nutných) nenasycených kyselin.Tělo si je bohužel nedokáže samo vyrobit, proto mu je, chceme-li být zdraví, musíme dodávat, ať již v potravě či vhodnými doplňky stravy. 

Ohroženo je vaše srdce, zrak i mozek

Co nám hrozí, když se nám omega 3 mastných kyselin nedostává? Třeba to, že nás postihne některé kardiovaskulární onemocnění. Proč si myslíte, že patříme mezi země s nejvyšším výskytem onemocnění srdce a cév? Na vině je i nedostatek ryb v našem jídelníčku, potažmo omega 3 mastných kyselin v nich obsažených. Tyto kyseliny jsou však nezbytné i pro zdravý vývoj lidského plodu, proto by si je měly v bohaté míře dopřávat i těhotné ženy. 

Ryby, lněný olej a ořechy

Omega 3 mastné kyseliny najdeme především v rybím oleji, tučných rybách a mořských plodech, ale také v lněném oleji a ořeších. V konzumaci mořských ryb obecně Češi velmi zaostávají, což se mimo jiné projevuje na skutečnosti, že omega 3 mastné kyseliny se nám zkrátka nedostávají. A naše tělo je postrádá, což samozřejmě není dobře.

Vsaďte na doplňky stravy

Řešení naštěstí je poměrně snadné. Místo rybího oleje postačí zařadit do jídelníčku vhodné doplňky stravy. Vysoký obsah nenasycených omega 3 kyselin najdete například v přípravku Omega 3 vegan z portfolia společnosti Naturvita, renomovaného výrobce kvalitních vitamínů, minerálů, přírodních produktů a dalších přípravků pro krásu a zdraví. Přípravek, z jehož názvu je patrné, že je vhodný i pro vegany, obsahuje olej z mořské řasy Schizochytrium, který vyniká vysokým obsahem nenasycené omega-3 kyseliny dokosahexaenové (DHA), a k dostání je například na internetové lékárně gigalekarna.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*