Home / Návody / Na co všechno se dá použít kuchyňská houbička
Na co všechno se dá použít kuchyňská houbička

Na co všechno se dá použít kuchyňská houbička

Kuchyňskou houbu nebo houbičku, jak chcete (nazvána podle velikosti), můžeme vlastnit i na jiné věci, než jen na mytí nádobí. Následující tipy vám prozradí, jak si s ní poradit a ušetřit za kosmetiku, dekoraci, atd.

Zapomeňte chvíli na to, že její prvotní funkce slouží k tomu, aby se do houbičky pěkně vpil saponát a my kvalitněji umyli nádobí, aniž bychom na něj museli sahat rukou a zbylého jídla se dotýkat.

Pro rostliny

Pokud máte doma pokojové rostliny a pěstujete je v květináčích, květině pomocí houbičky zajistíte zpětnou závlahu. Postup je úplně jednoduchý. Když je květináč malý, stačí vám jedna až dvě rozstřižené houbičky, které vmáčknete na dno květináče. Pro náročnější se dají vystřihnout přesně podle tvaru a umístit podobným způsobem. Když květinu zalijete, ona bude následně čerpat zásoby vody z houbičky do hlíny. Hlína sama o sobě vyschne rychleji, než houbička, to je ten účel. Hospodyňka nemusí květinu tak často zalévat. Dle potřeby květinu přesadí a houbičku vymění.

Vlastní nádobka na odlakování nehtů

Odlakovač na nehty je sice v uzavíratelné nádobce, ale je dosti nepraktická. Když si jí lehce naklopíte, občas se vám stane, že ji rozlijete. Kousek nastřižené houbičky stočíte v malé nádobce a máte po problému. Houbička se vlitým odlakovačem krásně nasákne a vy si navíc nepoškozujete nehty, jak se dříve preferovalo. Stop škrábání nůžek o nehty nebo obaleným nehtům s vatou. Tohle je revoluční technika.

Těsnění oken

Ač je to k nevíře, malé kousky rozstříhaných houbiček pohltí přebytečnou vlhkost a zamezí tepelným ztrátám v domě. Jistě nenahradí zateplení, ale malé škvíře rozhodně neuškodí. Umístěte ji tam, kde okno moc nepoužíváte, ale zároveň víte, že od něj jde chlad.

Zábava pro děti

Nastříhané větší houbičky jsou jako pěnové polštářky, pruhy, kolečka, atd. Dá se z nich tvořit stejně jako ze stavebnice, třeba domy a mosty. Výhodou je, že přináší dětem zábavu i do vody ve vaně při čachtání.

Ledové obklady

Pěnová houbička uzavřená v plastové fólii v sobě uzamkne chlad na poměrně dlouhou dobu. Možná si jednou při vymknutém kotníku vzpomenete, že pytel hranolek z mrazáku není ideální první pomocí, než se dostanete k lékaři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*