Home / Tipy & rady / Nechte si vybudovat dřevostavbu
Nechte si vybudovat dřevostavbu

Nechte si vybudovat dřevostavbu

Dřevostavby prožívají v současné době velký návrat. V minulosti bylo dřevo nejobvyklejším stavebním materiálem a zejména v podhorských oblastech s dostatkem dřeva byly dřevěnice a jiné stavby ze dřeva typické. Ovšem i v dnešní moderní době si můžete nechat postavit dřevostavbu, která má oproti jiným typům domů několik výhod.

Především je to rychlost výstavby, dále nízká hmotnost domu, možná paradoxně vysoká protipožární odolnost opláštění domu, velice nízká energetická náročnost na výstavbu a na zpracování materiálu a minimální nároky na energii při vytápění. Výhodou je i rychlý postup při případné rekonstrukci a v neposlední řadě také mnohem nižší cena při výstavbě nového bydlení i při rekonstrukcích. Díky nízké hmotnosti jsou dřevostavby odolné a staticky bezpečné vůči otřesům i zemětřesení.

Na koho se obrátit?

Dřevostavby realizuje společnost Dřevostavby – FlexiDomy s.r.o., která sídlí v Olomouci. Zde se můžete informovat a nechat si vysvětlit vše, co s dřevostavbami souvisí. Rovněž si můžete prohlédnout zdejší vzorkovnu a nechat se inspirovat postavenými domky. Společnost budující dřevostavby Olomouc můžete kontaktovat i telefonicky nebo prostřednictvím emailu.

Jakou dřevostavbu si vybrat?

Společnost staví dřevostavby nejrůznějších typů. Můžete zvolit klasický dům, moderní rodinný domek či bungalov. Pozemek můžete mít v Olomouci, ale i v Prostějově, Litovli, Přerově, případně i v jiných částech ČR. Stavba se provádí na klíč a většina dřevostaveb je typizovaných. To však neznamená, že nemůžete mít svůj vlastní návrh. Firma se totiž snaží přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně a splnit jeho požadavky a představy. Kromě samotné výstavby poskytuje firma komplexní servis, pomoc a odborné poradenství v rámci celé ČR.

Pro koho jsou dřevostavby vhodné?

Dřevostavby jsou především pro nízké pořizovací náklady a rychlost výstavby výhodné pro začínající rodiny. Menší a nízké domky ve stylu bungalovu nemají zvýšené poschodí, tudíž ani žádné schody, což je ideální bydlení pro seniory. Těm se tak může splnit sen o příjemně stráveném podzimu života ve vlastním domku se zahrádkou. Dřevostavby jsou vhodným řešením také v případě rekonstrukce staršího domu.

About Makawiel