Home / Zdraví / Nejčastější chyby při posilování: Díl I.

Nejčastější chyby při posilování: Díl I.

Pokud také patříte mezi ty, kteří touží mít vysekané tělo, již máte zakoupenou permici do posilovny a jste celí natěšení že půjdete poprvé potěžkat železo, tak zbystřete. Velmi často se totiž stává že člověk, který přijde poprvé do posilovny a nenechá si poradit, poté končí s bolestivými zraněními či nataženým svalstvem. My si nyní povíme jak takovýmto poraněním předcházet.

Nejčastější chyby při posilování: Díl I.1. Nedostatečné protažení
Strečing je velmi důležitou složkou jak aerobního cvičení tak i posilování. Je velice důležité aby jste si za pomoci jednoduchých cviků protáhli celé tělo a zejména pak partie, které chcete posilovat. Velice důležité je také zařadit 8-10ti minutové protažení na konec celého cvičení. Svaly jsou již prohřáté a mnohem lépe reagují na protahovací cviky a tím pádem i méně náchylné k poranění.

2. Nedostatečné zklidnění po zátěži
Nespěchejte! Zejména při zvedání těžkých závaží Vaše tělo potřebuje dostatek času na zklidnění a odpočinutí, proto si mezi jednotlivými sériemi nechávejte dostatek volného času, kdy dáte svému tělu, zejména pak svalům čas na lehkou regeneraci. Cvičení se poté stává efektivnějším a vy budete schopni zvedat stejné váhy a ne postupně po každé sérii ubírat.

3. Správná váha zátěže
Je velice důležité aby jste znali svou formu a dokázali si tak určit správnou zátěž. Muži často dělají chyby v tom že zvedají příliš velkou zátěž, což způsobuje ztrátu efektivity cvičení a veliké namožení svalstva až úraz.

Nejčastější chyby při posilování: Díl I.4.Nebojte se nechat si poradit
Každá lepší posilovna má své zaměstnance, kteří jsou Vám k dispozici a rádi Vám poradí jak správně používat jednotlivé stroje a provádět jednotlivé cviky. Nejlepší volbou je si přímo zaplatit svého osobního trenéra, který se Vám bude maximálně věnovat.

5.Nedostatečné doplňování tekutin
Je nezbytné dodržovat pitný režim přizpůsobený právě takové tělesné zátěži, jakou právě provádíte. Pro výkony trvající přibližně jednu hodinu stačí k pití obyčejná voda. Pokud se však dostáváte do vícehodinových výkonů je zapotřebí přijímat izotonický nebo hypotonický iontový nápoj. Velmi nevhodná je konzumace slazených limonád, sycených vod a džusů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*